JA SI DUKESHIN FEMRAT NË IRAN NË VITET E 70-TA (FOTO)

2788
0
SHPËRNDAJE
Policia iraniane ka mbyllur më shumë se 800 shitore në tërë vendin për shkak se shisnin “veshje të papërshtatshme”

Besohet se kjo u bë në raport me veshjet e stilit perëndimor dhe veshjet e grave që nuk i përgjigjeshin standardeve të ashpra islame, ka bërë të ditur të hënën televizioni shtetëror iranian.

Këtë më së miri e tregojnë fotografitë e sajtit designyoutrust. Këto fotografi janë të viteve të 70-ta në Iran, para revolucionit islamik.

iran1iran2iran3iran4iran5iran6iran7iran8iran9iran10iran11iran12iran13iran14iran15iran16

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU