​Klopp konfirmon largimin e Hummelsit

0

Mbrojtësi Mats Hummels pritet në verë të largohet nga Boussia Dortmund dhe e ardhmja e tij pritet të jetë në Premier League tek skuadra e Manchester United.

Trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp bënë më dije se mbrojtësi gjerman do të largohet gjatë verës.

“Mats po bisedon me drejtuesit e Manchester United dhe më ka thënë se e mendon largimin. Ai mund të bëjë gjera të mëdha në Premier League, sepse është një lojtar cilësor”, tha Klopp, i cili duhet të mendojë për të gjetur një zëvendësimin ideal për futbollistin kryesor të mbrojtjes.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here