Array

Varoufakis pa kravatë në Shtëpinë e Bardhë, Obama tallet: Na solli para

Must Read

Zona të sigurta për parkingje familjare, parkingje pa pagesë për prindër me fëmijë dhe gra shtatzëna

https://youtu.be/ycUdHefefqY Prindërit me fëmijë deri në moshën 3 vjeçare dhe gratë shtatzëna ...

CIVIL organizon ngjarje publike për diskriminimin dhe punësimin

Diskriminimi gjatë punësimit është temë e shpeshtë në mediat dhe komunikimin publik. Kuptimi i pamjaftueshëm dhe politizimi...

Diskutohet hapja e kufijve pa test PCR, Hasani: Po e bëjmë të pamundurën për lirimin e kufijve

Shumë shpejt pritet që të hiqen masat anti-covid nga kufijtë me shtetet e rajonit, por në fillim...
- Advertisement -

Në një ceremoni të zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë ku ishin të pranishëm rreth 250 të ftuar për të festuar pavarësinë e Greqisë, mësohet se presidenti amerikan, Barak Obama, duke qeshur ka përdorur një shaka që e ka prekur Ministrin e Ekonomisë së Greqisë, Yanis Varoufakis. Obama mësohet të ketë thënë se Varoufakis erdhi dhe solli para këtu.

Ai është parë duke qeshur kur ka thënë këtë gjë , duke shkaktuar të qeshura për disa minuta tek të gjithë të pranishmit. Kjo situatë e ka bërë Ministrin grek të Ekonomisë të ndihej në siklet edhe pse ai u mundua për një moment të qeshte edhe vetë.

- Advertisement -

Mësohet se gjithë “acarimin” e Presidentit amerikan e ka shkaktuar veshja e Yanis Varoufakis, i cili ka ardhur në ceremoni pa krevatë, duke thyer kështu protokollin zyrtar.

- Advertisement -

Zona të sigurta për parkingje familjare, parkingje pa pagesë për prindër me fëmijë dhe gra shtatzëna

https://youtu.be/ycUdHefefqY Prindërit me fëmijë deri në moshën 3 vjeçare dhe gratë shtatzëna  do të kenë vende të...

CIVIL organizon ngjarje publike për diskriminimin dhe punësimin

Diskriminimi gjatë punësimit është temë e shpeshtë në mediat dhe komunikimin publik. Kuptimi i pamjaftueshëm dhe politizimi i shpeshtë i temës rreth...

Diskutohet hapja e kufijve pa test PCR, Hasani: Po e bëjmë të pamundurën për lirimin e kufijve

Shumë shpejt pritet që të hiqen masat anti-covid nga kufijtë me shtetet e rajonit, por në fillim si duket Maqedonia e Veriut...

Akar: Armenia të përfundojë pushtimin e Azerbajxhanit

 Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar i ka bërë thirrje Armenisë që t’i japë fund “pushtimit” në pjesën e territorit të Azerbajxhanit...

Tetë bankat e interesuara për bashkëpunim me Postën duhet të paraqesin oferta deri në fund të muajit

Deri në fund të muajit, bankat që kanë shprehur interes për të bërë operacione pagese në njësitë e Postës duhet t’i përgjigjen...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -