UEFA me mesazh për tifozët

МË SHUMË

Maqedonia ka miell të mjaftueshëm, nëse shtrenjtohet gruri rritet edhe çmimi i miellit

https://youtu.be/pJxbpjUv890 Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e miellit,...

Pandemia, rrezik edhe për bizneset, zejtarët kërkojnë ndihmë nga shteti, transportuesit teste të shpejta për koronavirus

https://youtu.be/ICOLqHyXzjw Është reduktuar kërkesa për shërbime, e me këtë është vënë nën pikëpyetje ekzistenca e bizneseve dhe vendeve të punës...

Inspektorët në terren! Mbyllen 22 restorante, gjoba për tregtarët për rritje të çmimeve

Inspektorët e Inspektoratit shtetëror sanitar ende janë në spitalin e Ohrit duke i bërë inspektimet për pacienten 66 vjeçare...
- Reklama -

Euro 2020 mbahet vitin 2021

UEFA ka zhvilluar një video-konferencë me të gjitha Federatat Evropiane të futbollit, ku ka vendosur që Euro 2020 të shtyhet për vitin e ardhshëm për shkak të rreziqeve të paraqitura nga pandemia koronavirus. Shtëpia evropiane e futbollit ka siguruar tifozët që do të rimbursohen plotësisht të gjitha biletat. “Edhe pse të zhgënjyer, si shumë prej jush me këtë lajm, ne kemi marrë këtë vendim për të mbrojtur shëndetin e të gjithë të përfshirëve në lojë. UEFA Euro 2020 do të zhvillohej nga 12 qershori deri me 12 korrik 2020. Procedimi i këtij turneu ku do të vinin shumë tifoz me rrezik të infektuar si dhe bënte presion të panevojshëm në shërbimet publike kombëtare te vendet e përfshira në ndeshje. Datat e reja të propozuara janë 11 qershor- 11 korrik 2021, të cilat duhet të ndihmojnë në përfundimin e të gjitha garave vendore këtë sezon, aktualisht në pritje për shkak të emergjencës COVID-19. UEFA do të donte të siguronte blerësit ekzistues të biletave që nëse nuk mund të marrin pjesë në turne në vitin 2021, vlera e biletave dhe paketave të tyre do të kthehet plotësisht. Brenda muajit tjetër, informacione të mëtejshme mbi procesin e rimbursimit do t’u komunikohen blerësve ekzistues të biletave përmes postës elektronike dhe në euro2020.com/tickets. Ndërkohë, të gjitha garat dhe ndeshjet tona (përfshirë miqësoret) për klubet dhe ekipet kombëtare, si për burra ashtu edhe për gra, janë vendosur në pritje deri në njoftimin e mëtutjeshëm. Ndeshjet play-off të UEFA EURO 2020 dhe miqësoret ndërkombëtare, të planifikuara fillimisht për në fund të marsit, tani janë planifikuar të luhen në fillim të qershorit, duke iu nënshtruar një rishikimi të situatës. Ne do të vazhdojmë t’ju ofrojmë informacionin më të fundit në UEFA.com dhe të përpiqemi t’u përgjigjemi pyetjeve tuaja sa më shpejt që informacioni përkatës të jetë në dispozicion. Për çdo informacion të rëndësishëm, mund të informoheni përsëri nga ne përmes emailit“, njoftimi i UEFA-së.

#21REPORTER

A vëreni shkelje serioze të masave të Qeverisë? Tubime njerëzish apo jeni në një nga vendet e rrezikshme me koronavirus? Ndani me ne historinë Tuaj me video apo fotografi në e-mail: [email protected]

- Advertisement -
- Reklama -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Maqedonia ka miell të mjaftueshëm, nëse shtrenjtohet gruri rritet edhe çmimi i miellit

https://youtu.be/pJxbpjUv890 Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e miellit,...

Pandemia, rrezik edhe për bizneset, zejtarët kërkojnë ndihmë nga shteti, transportuesit teste të shpejta për koronavirus

https://youtu.be/ICOLqHyXzjw Është reduktuar kërkesa për shërbime, e me këtë është vënë nën pikëpyetje ekzistenca e bizneseve dhe vendeve të punës të 5.800 zejtarëve dhe 3.300...

Inspektorët në terren! Mbyllen 22 restorante, gjoba për tregtarët për rritje të çmimeve

Inspektorët e Inspektoratit shtetëror sanitar ende janë në spitalin e Ohrit duke i bërë inspektimet për pacienten 66 vjeçare nga Struga të cilën nuk...

“Jetojmë pa panik, sepse nuk kemi televizor”, izolimi për familjen Lozana nuk është diçka e re

https://youtu.be/cc4FMRgYFvs Familja Lozana nga Shkupi nuk ka televizor në banesën të cilën jetjonë. Irena Lozana thotë se asnjëherë nuk sheh lajme, ndoshta gjatë gjithë vitit...

Mbrojtja nga Covid-19 nëpër burgje, të burgosurit ankohen, autoritetet thonë se janë marrë masat e nevojshme

https://youtu.be/oKjmUI53pbo Të burgosurit ankohen ndërsa autoritetet pohojnë se higjiena në burgje është në nivel. Drejtorët e dy shtëpive ndëshkuese-korrektuese në Shkup thonë se po i...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com