U gjet zgjidhje, pllaka përkujtimore e Nënës Terezë ka qasje nga vizitorët

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Është zgjidhur problemi për të cilin TV21 dhe shoqatat kulturore reaguan, se po bllokohet qasja deri te pllaka përkujtimore e shtëpisë memoriale të “Nënës Terezë”.

Në pjesën e prapme të pllakës ku kishte qenë më herët, është ndërtuar një pllakë më e madhe prej mermeri dhe në të cilën janë vendosur tabelat ku shkruhet në gjuhën angleze, maqedonase dhe shqipe.

- Advertisement -

Problemi me pllakën përkujtimore u aktualizua pasi para saj u mboll bari i cili bllokoi qasjen deri te ajo. Institucionet dhe shoqata reaguan dhe kërkuan nga i pari i Shkupit, Petre Shilegov që të gjejë zgjidhje dinjitoze për pllakën që tregon se në atë vend ka lindur nobelistja e paqes, Anjezë Gonxhe Bojaxhiu – Nënë Tereza.

“Pllaka përkujtimore e Nënës Terezë me zgjidhje të re dinjitoze. E qasshme deri te pllaka e re e Sheshit “Maqedonia””, shkroi sot Shilegov.

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -