Taravari lut gostivarasit që vetëm në rast nevoje të domosdoshme të drejtohen në Komunë

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

“Për shkak të situatës së rënduar me Covid-19, administrata komunale e Gostivarit do të angazhohet që të gjitha shërbimet ndaj qytetarëve t’i kryej pa ngecje, por duke shmangur në maksimum kontaktet fizike. Për këtë arsye, deri në normalizimin e situatës, luten qytetarët që pa ndonjë nevojë të domosdoshme, të mos drejtohen fizikisht në mjediset e komunës, dhe të gjitha informatat t’i marrin përmes telefonit.Duke thirrur në numrin e telefonit 042/ 214 – 600do të mund të kontaktoni drejtpërdrejt me përgjegjësit e të gjithë sektorëve dhe shërbimeve në Komunën e Gostivarit.Apelojmë deri tek të gjithë qytetarët, që në përgjithësi t’i respektojnë rekomandimet dhe protokollet për mbrojtje nga Covid-19 dhe duke mbrojtur veten dhe të afërmit, të japin kontributin e tyre për shëndetin publik.” shkruan në njoftimin e Komunë së Gostivarit.

  • Tags
  • 8

TË NGJAJSHME