ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Takimi Zaev-Ahmeti, para marrëveshjes për bashkëqeverisje

Për sot është paralajmëruar se do të zhvillohet takimi mes liderit të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe të Bashkimit Demokratik...

Zaev: Me rezultatin e këtyre zgjedhjeve do të dimë se çfarë suksesi do të kemi pas 4 vjetësh

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas votimit deklaroi se me këto zgjedhje do të arrijmë të marrim pozitën për suksesin që do...

Zaev: Gjuha maqedonase po zyrtarizohet, Mucunski: Vendimi nuk do të thotë anëtarësim në BE

https://www.youtube.com/watch?v=a_S-LAw4FtI&feature=youtu.be Përcaktimi i draft-versionit të kornizës negociuese është konfirmim se hapërojmë drejt BE-së dhe bashkë me anëtarësimin...

Zaevi i gatshëm të shkëmbejë deputetë me Mickoskin: Me BDI-në nuk negocioj për kryeministrin shqiptar

Jam i gatshëm që të shkëmbej deputetë me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski që të formoj qeveri të pakicave, që mos të...

Edhe Zaevi i komentoi “bombat” për Mickoskin

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka komentuar "bombat" ku dëgjohet duke folur lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Zaev mohon...

Zaev në TV21 për 3 vjetorin e 27 prillit: Plagët në trup na përkujtojnë momentet e vështira në Kuvend

I ftuar në emisionin "10 minuta" përmes video-lidhjeje ish-Kryeministri Zoran Zaev foli për tre vjetorin të 27 prillit, datë të cilën tha se ia...