ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Xhaferi nuk ka plan kur e thërret seancën, Andov: Seanca konstituive nuk ka lidhje me mandatin

https://www.youtube.com/watch?v=wOZhcVoGvAE&feature=youtu.be Dje, për shkaqe familjare e anuloi vazhdimin e seancës konstitutive. Kryesuesi i seancës,...

LSDM: Mendojmë se është e qartë, mandatar është Zoran Zaevi

"Mendojmë se është e qartë, mandatar është Zoran Zaevi" kështu janë përgjigjur nga LSDM në pyetjen e disa hershme të gazetarëve se...

LSDM mbrojnë qëndrimin e Pendarovskit: Mandati ndahet me 15 gusht

E mbështesim qëndrimin e presidentit të shtetit, Stevo Pendarovski se afatet për dhënien e mandatit janë në rrjedhë. Kështu komentuan nga LSDM...

Mickoski: Zhvillojmë bisedime, negociojmë me të gjitha partitë

"Zhvillojmë bisedime dhe negociojmë me të gjitha partitë. Në momentin që do të ketë vendim nga ato bisedime, do ta informojmë publikun...

Mickoski tregoi se sa herë është takuar me Ahmetin dhe çfarë kanë biseduar

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencë për media ka treguar se me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti janë...

VMRO-DPMNE: LSDM të tregojë se a ka shumicë parlamentare

VMRO-DPMNE-ja ka ftuar sot LSDM-në që të tregojë se e ka ose jo shumicë parlamentare. "Është koha LSDM...

LSDM: Krijojmë shumicë parlamentare të çliruar nga nacionalizmi

LSDM i vazhdon bisedimet serioze për formimin e shumicës së qëndrueshme parlamentare dhe për koalicion qeverisës me mandat të plotë, katërvjeçar stabil,...

Ali Ahmeti fton liderët shqiptarë në tryezë të përbashkët

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i ka ftuar liderët e të gjitha partive politike shqiptare në tryezë të përbashkët.

“Vazhdojnë negociatat serioze për të zgjedhur kuadro të përgjegjshme”, thonë nga LSDM-ja

Edhe pesë ditë skadon afati, pas të cilit presidenti Stevo Pendarovski duhet ta dorëzojë mandatin për formim të Qeverisë.

KSHZ-ja votoi rritje të kompensimeve, thanë nuk kemi klaster “zgjedhje”

https://www.youtube.com/watch?v=ssIphLGc0uA&feature=youtu.be Unanimisht u votua vendimi për rritje të kompensimeve të anëtarëve të bordeve zgjedhore dhe komisioneve komunale...

Osmani për TV21 pas takimit Ahmeti-Zaev: Është biseduar zyrtarisht për koalicion të përbashkët

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani në intervistë për 10 MINUTA në TV21 ka informuar në lidhje me zhvillimin e...

Sulmi i ueb-faqes se KShZ-së, konstatohen shkelje të rregulloreve për mbrojtje të dhënave personale

Agjencia për Mbrojtjen e të Dhënave Personale (AMDHP) në lidhje me incidentin e ndodhur më 15 korrik 2020, në ditën e zgjedhjeve...