ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Pendarovski e mori funksionin e Makronit dhe vend i hyri në pasiguri juridike, vlerëson profesori Shasivari

https://www.youtube.com/watch?v=KX7K_slPweI&feature=youtu.be Dhënia e mandatit pa sigurim të shumicës parlamentare dhe pa funksionalizim të Kuvendit të Maqedonisë së...

LSDM mbrojnë qëndrimin e Pendarovskit: Mandati ndahet me 15 gusht

E mbështesim qëndrimin e presidentit të shtetit, Stevo Pendarovski se afatet për dhënien e mandatit janë në rrjedhë. Kështu komentuan nga LSDM...

Ahmeti: Nga sot do të fillojnë të lëvizin gjërat për formimin e Qeverisë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka deklaruar se nga sot do të fillojnë të lëvizin gjërat për formimin e...

“Shëndeti i Xhaferit është stabil, mjekët kanë rekomanduar të pushojë pas fushatës intensive”, thanë nga Kabineti

Nga Kabineti i kryeparlamentarit kanë njoftuar se gjendja shëndetësore e Talat Xhaferi është stabile, por për shkak të fushatës intensive, mjekët i...

TV21 mëson, zyrtarisht fillojnë bisedimet mes partive fituese

TV21 mëson se kanë filluar formalisht bisedimet në mes të partive fituese në zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut.

Zaevi i përgjigjet Osmanit: Mandati i takon partisë së parë, jo të tretë

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në intervistë për "A1on" ka deklaruar se mandati për formimin e Qeverisë i takon atij, dhe jo...

Në VMRO-DPMNE të bindur se kanë fituar, a do të dorëhiqet Mickoski nëse nuk formon qeveri?

https://www.youtube.com/watch?v=uE2-RljftA4 Para më shumë se një muaji, kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, pohonte se do të japë...

Ahmeti: BDI është e gatshme për të vazhduar kontributin konstruktiv

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadorin Slloven në Shkup, Milan Jazbec. Në takim Ahmeti...

Rrjedhë afati për dorëzim të padive në Gjykatën Administrative

Edhe sot rrjedhë afati për dorëzim të padive në Gjykatën Administrative nga ana e subjekteve politike pjesëmarrëse në zgjedhjet e parakohshme parlamentare...

Ia pa sherrin statusit në Facebook! Apasiev do të përgjigjet para Prokurorisë!

https://www.youtube.com/watch?v=tt_LaUAlonk “Kot na lëpiheni, do ju qëllojmë të gjithëve”. Këtij statusi si duket ja pa sherrin kryetari...

Ja koalicionet e mundshme për formimin e Qeverisë

Në zgjedhjet e djeshme parlamentare sipas rezultateve të para të Komisionit Shtetëror Zgjedhor kanë votuar diku 923.000 qytetarë ose rreth 51% e...

Mickoski: VMRO-DPMNE ka kredibilitetin më të madh për të formuar Qeverinë e re

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën për media tha se rezultati zgjedhor tregoi se opozita ka marrë më shumë vota se...