ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Pas hapjes së kufijve, më shumë raste pozitive u importuan nga Shqipëria, tha Filipçe

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe duke folur për incidencën e virusit Kovid-19 gjatë kohës së fundit, deklaroi se numrat e fundit të...

Filipçe: Komisioni kërkon mësim online, duke përjashtuar klasat e para

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka deklaruar se qëndrimi i Komisionit për sëmundje ngjitëse është që procesi arsimor të zhvillohet online, duke...

Filipçe shpërndau fotografi me maskë: Respektoni masat, mund ta ulim shpërndarjen e Covid-19

Mjekët dhe personat mjekësor çdo ditë punojnë me maska mbrojtëse dhe pajisje mbrojtëse shtesë, por edhe në shumë profesione të tjera punëtorët...

Kufiri me Kosovën dhe Serbinë mbetet i hapur, protokoll i veçantë për transportin ndërkombëtar

https://www.youtube.com/watch?v=GiShX8JG5n0&feature=youtu.be Kufiri me Kosovën dhe Serbinë do të jetë i hapur dhe qytetarët do të mund të...

“Kemi numër të vogël infektologësh, por kemi mobilizuar gjithë sistemin shëndetësor” thotë Filipçe

I ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 për të folur për gjendjen aktuale me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, Ministri i Shëndetësisë,...

Filipçe: Të bëjnë kontrolle të rrepta dhe t’i sanksionojnë shkelësit e masave kundër Kovid-19

Mbi 90 për qind e diagnostifikuarve të rinj tani janë në suaza të klasterëve të njohur, të sëmurë dhe transmetimi i virusit...

“Një pjesë e madhe e qytetarëve i respektojnë masat, por janë viktimë e atyre që nuk i respektojnë”, tha Filipçe

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, tre muaj pas diagnostikimit të rastit të parë me koronavirus në vendin tonë, vlerësoi se epidemia është nën kontroll...