ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Ilir Meta kërkon të fillohet mjekimi me plazmë kovalente dhe të kërkohet ndihmë nga Italia

Pas numrave rekord të të infektuarve të rinj me Kovid-19 në vend numrit të lartë të të vdekurve, presidenti i Republikës së...

Për Shqipërinë, mbi 10 milion euro ndihmë gjermane për krizën nga Kovid-19

Qeveria gjermane do të ndajë 10,56 milionë euro ndihmë për Shqipërinë për të menaxhuar pasojat socio-ekonomike nga Kovid-19. Këtë...

Shqipëri, disa profesorë universitar vdesin nga Covid-19

Betejën me koronavirusin e rrezikshëm, mbrëmë vonë e humbi profesori i njohur Klement Qerimi, nga Universiteti Politeknik në Tiranë.

Erion Velijaj infektohet me Covid-19

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka rezultuar pozitiv me koronavirus.  Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një njoftimi...

Përdhunimi i 15 vjeçares, Rama mbron Shahinin dhe akuzon: Po ridhunoni të miturën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot mbrojti punën e ministres së Arsimit, Besa Shahinin dhe inkurajoi të vijojë më tej me  identifikimin...

Pasdite sërish protestë në Tiranë, Rama përpiqet të bind të huajt se ka të drejtë

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, e mbështetur nga opozita shqiptare, do të zhvillojë protestën e saj të dytë pasdite në orën 17:30 pas rrënimit...

​7 raste të reja në Shqipëri, shkon në 416 numri i të prekurve me Covid-19

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri deklaroi sot për 7 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, duke e çuar në 416...

I dënuar në Britani për sulm seksual, arrestohet në Tiranë 23-vjeçari

Policia e Shtetit ka vënë në pranga një 23-vjeçar me banim në Tiranë, i shpallur në kërkim në Mbretërinë e Bashkuar. “Si rezultat i shkëmbimit...

Kovid-19 në Shqipëri, 16 raste të reja të të infektuarve, gjithsej 259

Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik në Shqipëri ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 16 raste të reja të...