ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

TikTok “armiku shtetëror” amerikan numër një

Si aplikacioni i mbështetur në video-shënime të shkurtra dhe muzikë, u bë njëra prej rreziqeve më të mëdha për aparatin e inteligjencës...

Protesta në SHBA: Pas Portlandit, Trampi kërcënon të dërgojë agjentë federalë edhe në qytete të tjera

Pasi autoritetet federale përdorën furgonë, njerëz të maskuar, gaz lotsjellës dhe plumba gome për arrestimin e protestuesve dhe për shpërndarjen e protestave...

SHBA-ja vendosi sanksione kundër 11 kompanive kineze

Shtëpia e Bardhë vendosi sanksione kundër 11 kompanive kineze, të cilat janë akuzuar për shkeljen e të drejtave të njeriut ndaj myslimanëve...

“Nju Jork Tajms”: Tramp dërgohet në bunker pas kërcënimit të protestave rreth Shtëpisë së Bardhë

Presidenti Donald Tramp të premten në mbrëmje është dërguar në bunker nën Shtëpinë e Bardhë, pasi demonstrantët kanë avancuar dhe është njoftuar...

Kovid-19 në ShBA, janë regjistruar 30 mijë raste të reja

Në SHBA më shumë se një milion njerëz për momentin janë të infektuar me koronavirusin e ri, ndërsa 63.006 kanë vdekur. Instituti Xhons Hopkins kumtoi...