ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Hoti kërkoi nga institucionet e sigurisë së Kosovës të koordinohen me KFOR-in

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur sot një takim virtual me drejtuesit e institucioneve të sigurisë së...

Skender Hyseni emërohet koordinator për dialogun me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka emëruar Skënder Hysenin Koordinator Shtetëror për Dialog. “Duke u bazuar në platformën...

Kosovë, përfundon takimi i Hotit me përfaqësuesit politikë

Ka përfunduar takimi mes të kryeministrit, Avdullah Hoti dhe disa përfaqësuesve të partive politike. Anëtari i kryesisë së...

Hoti: Nëse vazhdon ky ritëm, do të detyrohemi ta kthejmë izolimin total

Në Kosovë vetëm dje janë regjistruar 96 raste të reja me koronavirus. Për këtë ka reaguar, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti duke...

Qeveria e Kosovës i miratoi propozimet e MSh-së lidhur me Covid-19

Me kërkesë të Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për shfuqizimin e pikave të vendimit të Qeverisë të datës 31...

Hoti e filloi punën si kryeministër i ri i Kosovës, Kurti nuk ia dorëzoi detyrën

Me nderime të cilat ia dhanë Garda ceremoniale e Kosovës, kryeministri i ri i Kosovës, Avdulla Hoti sot në mëngjes e mori...

Kurti jep lajmin e mirë për punëtorët në Kosovë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, në Ditën Ndërkombëtare të Punës ka zgjedhur t’i gëzojë të gjithë punëtorët që kanë humbur punën në këtë kohë...