ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Mbi 6 mijë persona të shëruar, 341 viktima nga Covid-19 në Kosovë

Numri i total i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë ka shkuar në 10 mijë e 419. Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike...

Kosovë, nga sot testime për Covid-19 edhe në laboratorë privatë

Duke nisur nga kjo javë, në Kosovë disa institucione shëndetësore private, pasi të pranojnë licencën nga Ministria e Shëndetësisë, do të fillojnë...

327 persona të prekur nga Covid-19 vdiqën në Kosovë

327 persona të prekur nga Covid-19 vdiqën në Kosovë, të cilët sipas IKShPK-së kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Dy viktima në Spitalin e Pejës

Dy persona kanë vdekur gjatë ditës së djeshme në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, të cilët ishin të dyshuar për Covid-19.

5 të vdekur, 157 të shëruar dhe 168 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 415 mostra të marra...

Skender Hyseni emërohet koordinator për dialogun me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka emëruar Skënder Hysenin Koordinator Shtetëror për Dialog. “Duke u bazuar në platformën...

Kosovë, 30 të moshuar dhe 9 punëtorë në Shtëpinë e të Moshuarve infektohen me Covid-19

30 banorë të Shtëpinë e Personave të Moshuar në Prishtinë dhe 9 punëtorë shëndetësorë janë infektuar me Covid-19. Të gjitha këta banorë...

Në takimin e liderëve në Kosovë, të pranishme vetëm LDK, AAK dhe AKR

Derisa po kalon ora e parë e takimit të paraparë të kryeministrit, Avdullah Hoti me liderët politikë, atij i janë përgjigjur pozitivisht...

Kosovë, shënohet viktima e parë mjek

Ka vdekur mjeku familjar nga Vitia, Fadil Zuka. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Oda e Mjekëve të...

2 mijë e 669 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë u shënuan edhe 142 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 5...

Adresimi publik i Thaçit shtyhet për nesër

Adresimi publik i paralajmëruar për sot i Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shtyrë për nesër në orën 20:00. Kjo...

Shumë shpejt pritet të hapet Aeroporti ”Adem Jashari”

Zëdhënësja e Aeroporti ‘’Adem Jashari’’, Valentina Gara në një konferencë për media deklaroi se aeroporti nuk ka qenë i mbyllur asnjëherë, por...