ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

​Osmani: Rritja e numrit të rasteve me COVID-19, kërkon vëmendje urgjente të Qeverisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas shtimit të numrit të rasteve të reja me COVID-19 në vendin tonë.

Kriza Kovid-19, ShBA-të kanë ndarë edhe 450 mijë dollarë shtesë për RMV-në

Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nëpërmjet Agjencisë së ShBA-së për zhvillim ndërmkombëtar USAID – US Agency for International Development, ka...

Filipçe: Të bëjnë kontrolle të rrepta dhe t’i sanksionojnë shkelësit e masave kundër Kovid-19

Mbi 90 për qind e diagnostifikuarve të rinj tani janë në suaza të klasterëve të njohur, të sëmurë dhe transmetimi i virusit...

Një inspektor i tregut në Kumanovë pozitiv me Kovid-19, mbyllet reparti, njoftoi Paunovski

Një inspektor i Tregut i Kumanovës është infektuar me Kovid-19 dhe për këtë do të mbyllet tërë sektori i Inspektoratit të Tregut...

641 persona u kapën duke mos i mbajtur pajisjet mbrojtëse, njoftoi MPB

Në territorin e shtetit, gjatë ditës së kaluar janë regjistruar 641 shkelje të masës për mosmbajtje të pajisjeve mbrojtëse, njoftuan nga Ministria...

Mbi 6 milionë e 500 mijë të infektuar nga Covid-19 në botë, mbi 388 mijë të vdekur

Numri i rasteve të reja dhe i vdekje nga Covid-19 vazhdon të rritet, por me ritme më të ngadalta. Sipas ekspertëve, vala...

Dy punëtorë të Inspektoratit të Arsimit pozitiv me Kovid-19

Dy punëtorë të Inspektoratit Shtetëror të Arsimit kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, mëson TV21 nga burime të Inspektoratit. Për...

Taravari: Duket se situata po del jashtë kontrollit, Qeveria të mos e faturojë gabimin e saj te qytetarët

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët njëherit dhe neurolog me profesion, Arben Taravari ka vlerësuar se situata me Kovid-19 në vendin tonë...

Vetëizolohet Visar Ganiu, kishte kontakt me person të infektuar me Kovid-19

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nëpërmjet rrjetit social Fejsbuk ka njoftuar se është vetëizoluar për shkak se ka mësuar se...

“Nëse rriten rastet me virusin Kovid-19, rikthehen masat restriktive”

Nëse kemi rritje të numrit të të infektuarve nga virusi Kovid-19, masat restriktive do të futen sërish, pavarësisht se ato u shfuqizuan sot, paralajmëroi...

“Vendimet e sotme të Qeverisë nuk janë zgjidhje ad-hok, por strategji afatgjate”, deklaroi Osmani

"Vendimet e sotme për lehtësimin e masave restriktive nuk janë zgjidhje ad hok, por janë pjesë e strategjisë më afatgjate të Qeverisë se si...

“Një pjesë e madhe e qytetarëve i respektojnë masat, por janë viktimë e atyre që nuk i respektojnë”, tha Filipçe

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, tre muaj pas diagnostikimit të rastit të parë me koronavirus në vendin tonë, vlerësoi se epidemia është nën kontroll...