ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Mickoski nuk do të jetë në krye të partisë? Nikollovski: Është gënjeshtër se unë do të jem lideri i ri

https://youtu.be/P6x7hgk8bbg Opozitarja VMRO-DPMNE përgatit ndryshim të liderit aktual të partisë, Hristijan Mickoski, ndërsa kumbari i kësaj gjëje...

Mickoski: Ja mënyra si të lirohet energjia elektrike dhe jo të shtrenjtohet për 7.4%

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencë për media ka dërguar kritika deri te Qeveria e udhëhequr nga LSDM për politikat ekonomike...

Mickoski: Zhvillojmë bisedime, negociojmë me të gjitha partitë

"Zhvillojmë bisedime dhe negociojmë me të gjitha partitë. Në momentin që do të ketë vendim nga ato bisedime, do ta informojmë publikun...

Në VMRO-DPMNE të bindur se kanë fituar, a do të dorëhiqet Mickoski nëse nuk formon qeveri?

https://www.youtube.com/watch?v=uE2-RljftA4 Para më shumë se një muaji, kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, pohonte se do të japë...

Zaevi i gatshëm të shkëmbejë deputetë me Mickoskin: Me BDI-në nuk negocioj për kryeministrin shqiptar

Jam i gatshëm që të shkëmbej deputetë me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski që të formoj qeveri të pakicave, që mos të...

Mickoski i komentoi “bombat” për “Perandorinë”

Bombat i komentoi lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.  Thotë se ato janë montuar pjesë – pjesë dhe janë publikuar nga LSDM-ja.

“Bomba” të reja, Mickoski kundër ligjit për PPS që të ndërprehet lënda “Perandoria”

Sërish publikohen bomba. Në kanalin “Reket 2” në “Jutjub” janë publikuar biseda të incizuara ku dëgjohet duke folur lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Mickoski pranon se ishte brenda në lokal: S’isha i njoftuar mirë me protokollin

Është qartësuar dilema se cili lider i partisë politike ka qenë në lokalin në të cilin për më shumë se dy orë...

Mickoski për TV 21: Gjatë këtyre 14 ditëve do ta përsëris testimin, tash për tash s’kam simptome

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski për TV 21 ka deklaruar se tash për tash nuk ndjen simptoma, por megjithatë, edhe pse testi i parë...