ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Adresimi publik i Thaçit shtyhet për nesër

Adresimi publik i paralajmëruar për sot i Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shtyrë për nesër në orën 20:00. Kjo...

Thaçi i shkroi letër Kurtit, pret emrin e kandidatit për kryeministër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i shkroi shkruar letër Kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, të cilit i kërkoi që Lëvizja Vetëvendosje t’i dërgojë emrin...

Kurti përsëri i shkruan letër Thaçit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka dërguar edhe një letër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit të sotëm. “Në lidhje me...

Thaçi: Do ndërmarrë hapa në përputhshmëri me ligjet

Konferencën për media pas takimit me liderët politikë, presidenti Hashim Thaçi e filloi duke falënderuat të gjithë përgjegjësit e institucioneve shëndetësore dhe ato mbrojtëse...

Veseli: Është hipokrizi të flitet për zgjedhje në këtë situatë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, pas takimit me presidentin Hashim Thaci bëri thirrje që të respektohet Kushtetuta dhe të mbrohet vullneti...

Mustafa beson që Thaçi do t’i ndjekë të gjitha procedurat kushtetuese

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se biseduan për vullnetin politik të subjekteve politike në...

Kosovë, sot Thaçi takon liderët: Fillon takimi me Kurtin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka filluar takimin me kryeministrin në detyrë Albin Kurti, për të diskutuar pas votimit të mocionit për rrëzimin e...