ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Greqia kërkon të mblidhet Këshilli ministror i BE-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë do të kërkojë mbledhje të jashtëzakonshme të Këshillit të punëve të jashtme të Bashkimit Evropian,...

Tërmet në Detin Egje tek ishulli Kasos

Tërmet me intensitet prej 4,4 ballëve është regjistruar sot në Detin Egje, kumtoi Instituti gjeodinamik i Athinës. Epiqendra e...

Grevë e punonjësve të arsimit në Greqi

Në prag të debatit të Parlamentit grek dhe votimit të nesërm të ligjit të ri të Ministrisë së Arsimit, me të cilin...

Micotakis: Më 15 qershor do të hapen kufijtë tokësor me vendet fqinje

Gjatë bisedave që i kishim me liderët e Ballkanit, kemi konstatuar se përafërsisht kemi të dhëna të ngjashme epidemiologjike, dhe do të jemi të...