ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

150 raste të reja dhe 9 viktima nga Covid-19

150 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë nga gjithsej 1 086 teste të...

Bexheti në 10 Minuta: Ka lëshime të mëdha në pakon e tretë ekonomike

Ka lëshime të mëdha në pakon e tretë ekonomike, është qesharake se subvencione kanë marrë bashkëshortet dhe fëmijët e pronarëve të kompanive...

Dy punëtorë të Inspektoratit të Arsimit pozitiv me Kovid-19

Dy punëtorë të Inspektoratit Shtetëror të Arsimit kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, mëson TV21 nga burime të Inspektoratit. Për...

Taravari: Duket se situata po del jashtë kontrollit, Qeveria të mos e faturojë gabimin e saj te qytetarët

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët njëherit dhe neurolog me profesion, Arben Taravari ka vlerësuar se situata me Kovid-19 në vendin tonë...

Vetëizolohet Visar Ganiu, kishte kontakt me person të infektuar me Kovid-19

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nëpërmjet rrjetit social Fejsbuk ka njoftuar se është vetëizoluar për shkak se ka mësuar se...

Nesër nis regjistrimi i nxënësve në klasë të parë, shkollat me protokol për pranimin e prindërve dhe fëmijëve

https://www.youtube.com/watch?v=OY0Ke1GcXm8 Këtë vit regjistrimi i i nxënësve në klasë të parë nuk do të jetë sikur herave...

Koronavirusi nuk njeh etni! Drejtori shpjegohet për deklaratën e publikuar në portale

https://www.youtube.com/watch?v=yIW-1SuzI6M “Personi që është prekur me COVID-19, shqiptar, roje në Ndërmarrjen tonë është nga Saraji, ka qenë...

62 raste të reja me Covid-19, 2 persona ndërrojnë jetë, 17 pacientë shërohen

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 771 teste të realizuara, 62 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve, 24 raste të reja...

Katër fudbollistë nga Renova dhe dy nga Shkëndija janë pozitivë me korona virus

Koronavirusi preku edhe në futbollin në vendin tonë, më saktë në klubet tetovare Renova dhe Shkëndija. Katër persona nga Renova dhe dy...

Muhamed Zekiri me gjithë familjen pozitiv me Kovid 19

Nënkryetari i LSDM-së Muhamed Zekiri ka rezultuar pozitiv me korona virus. Në profilin e tij ne fejsbuk ka shkruar:

“Nëse rriten rastet me virusin Kovid-19, rikthehen masat restriktive”

Nëse kemi rritje të numrit të të infektuarve nga virusi Kovid-19, masat restriktive do të futen sërish, pavarësisht se ato u shfuqizuan sot, paralajmëroi...

“Vendimet e sotme të Qeverisë nuk janë zgjidhje ad-hok, por strategji afatgjate”, deklaroi Osmani

"Vendimet e sotme për lehtësimin e masave restriktive nuk janë zgjidhje ad hok, por janë pjesë e strategjisë më afatgjate të Qeverisë se si...