ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Për 24 orë, 183 të infektuar me Covid-19 dhe 6 viktima

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1466 testime të realizuara, 183 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë....

Për 24 orë, 11 humbje jete dhe 347 të infektuar me virusin korona

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2013 testime të realizuara, 347 pacientë kanë rezultuar pozitivë me virusin korona....

14 viktima dhe 307 të infektuar me virusin korona në 24 orët e fundit

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit 1854 testime të realizuara, 307 persona janë diagnostifikuar me virusin korona. Shkup-137,...

Regjistrohen 13 viktima nga Covid-19 dhe 72 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 793 testime të realizuara, 72 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Shkup-45,...

11 viktima, 400 raste të reja dhe 206 të shëruar

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit 2327 testime të realizuara, 400 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Shkup-198, Kumanovë-28,...

13 humbje jete dhe 63 të infektuar me virusin korona në 24 orët e fundit

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 569 testime të realizuara, 63 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona....

Regjistrohen 190 raste të reja me Covid-19 dhe 6 viktima

Në 24 orët e fundit nga 1530 testime të realizuara, 190 persona janë diagnostifikuar me virusin korona, inofrmojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Shkup-71, Kumanovë-19,...

14 humbje jete dh 361 të infektuar me Covid-19

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2176 testime të realizuara 361 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona....

10 viktima dhe 403 raste të reja me Covid-19

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2118 testime të realizuara 403 persona janë diagnostifikuar me virusin korona. Shkup-165,...

Filipçe: Të gjitha vaksinat do të jenë të certifikuara dhe të sigurta në mënyrë të duhur

Të gjitha vaksinat që do t’i sjellim në vend do të jenë të certifikuara dhe të sigurta në mënyrë të duhur, ndërsa në pajtim...

Vaksina është duke ardhur, pritet të arrijë në shkurt

E pyetur se pse ende në Maqedoninë e Veriut nuk ka arritur vaksina kundër virusit korona, përfaqësuesja e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Maqedoninë...

Parashikimi pesimist i drejtorit të “Moderna”: Mendoj se përgjithmonë do të jetojmë me koronavirus

Stefan Bansel, drejtor ekzekutiv i kompanisë amerikane “Moderna”, e cila e prodhoi vaksinën kundër koronavirusit, thotë se SARS-KoV-2 nuk do të shkojë askund, se...