ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Filipçe: Në Klinikat interne në Shkup, 100-120 shtretër të lirë për pacientë me Kovid-19

Çdo ditë jemi në komunikim me drejtorët e spitaleve, ka fluks të pacientëve, ka disa që janë lëshuar, por numri i pranimeve...

Shtohen rastet, a do të mbyllen çerdhet? 2 edukatore pozitive me kronavirus, 8 fëmijë në izolim në Kumanovë

https://www.youtube.com/watch?v=Td8CXAQ-wsc Dy edukatore në çerdhen “Razvigorçe” në Kumanovë janë infektuar me koronavirus. Ndërsa katër edukatore dhe 8...

5 të vdekur, 157 të shëruar dhe 168 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 415 mostra të marra...

Kosovë, 30 të moshuar dhe 9 punëtorë në Shtëpinë e të Moshuarve infektohen me Covid-19

30 banorë të Shtëpinë e Personave të Moshuar në Prishtinë dhe 9 punëtorë shëndetësorë janë infektuar me Covid-19. Të gjitha këta banorë...

Regjistrohen 127 raste të reja me Covid-19, 8 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Maqedonisë së Veriut, nga 904 teste të realizuara 127 persona janë diagnostikuar me virusin...

Partitë e harruan virusin gjatë fushatës, a do të rriten rastet me Kovid-19?

https://www.youtube.com/watch?v=VbzjZdM3x3E&feature=youtu.be Tubimet publike të partive politike mbaruan, por efektet e saja do të dihen nga java e...

Protesta të reja në Bullgari me kërkesë për dorëheqje të Qeverisë së Borisovit (video)

Për të shtatën ditë me radhë po mbahen protesta antiqeveritare në Sofje. Demonstruesit u tubuan sot pasdite rreth orës...

KE: Vala e dytë e epidemisë është e pashmangshme

Vala e dytë e epidemisë së Kovid-19 është e pashmangshme, deklaroi sot eurokomisarja për shëndetësi, Stella Kiriakidis dhe shtoi se me rëndësi...

Njëmbëdhjetë raste të reja me Kovid-19 në Mateç, një në Kumanovë, një pacient ka ndërruar jetë

Qendra për shëndet publik Kumanovë në 24 orët e fundit ka regjistruar 12 të infektuar të rinj me Kovid-19, nga të cilët...

Shumë shpejt pritet të hapet Aeroporti ”Adem Jashari”

Zëdhënësja e Aeroporti ‘’Adem Jashari’’, Valentina Gara në një konferencë për media deklaroi se aeroporti nuk ka qenë i mbyllur asnjëherë, por...

Kasami kërkon zgjedhje, qytetarët duhet të jenë të përfaqësuar

Kryetari i Lëvizjes Besa ka kërkuar që sa më shpejtë të jetë e munduar të  caktohet data e zgjedhjeve, me qëllim që...