ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Takimi Zaev-Ahmeti, para marrëveshjes për bashkëqeverisje

Për sot është paralajmëruar se do të zhvillohet takimi mes liderit të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe të Bashkimit Demokratik...

Ahmeti: Nga sot do të fillojnë të lëvizin gjërat për formimin e Qeverisë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka deklaruar se nga sot do të fillojnë të lëvizin gjërat për formimin e...

Ahmeti në Hagë në fund të gushtit, a ka ftesa prapavijë politike?

https://www.youtube.com/watch?v=mfNHGtrkksU Tv 21 mëson se lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti do të shkojë në...

Ali Ahmeti për TV21: Më ka ftuar Specialja, do të shkoj!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për...

Ahmeti: BDI është e gatshme për të vazhduar kontributin konstruktiv

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadorin Slloven në Shkup, Milan Jazbec. Në takim Ahmeti...

Ahmeti: Po hapim një faqe të re për anëtarësimin në BE

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti pas votimi ka dhënë deklaratë për media. Tha se me këto zgjedhje, vendi po hap një faqe...