ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Hoti e filloi punën si kryeministër i ri i Kosovës, Kurti nuk ia dorëzoi detyrën

Me nderime të cilat ia dhanë Garda ceremoniale e Kosovës, kryeministri i ri i Kosovës, Avdulla Hoti sot në mëngjes e mori...

​Kurti nënshkruan peticionin për zgjedhje të reja

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nënshkruar sot peticionin e iniciuar nga partia e tij nëpërmjet të cilit kërkohen zgjedhje.

Kurti jep lajmin e mirë për punëtorët në Kosovë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, në Ditën Ndërkombëtare të Punës ka zgjedhur t’i gëzojë të gjithë punëtorët që kanë humbur punën në këtë kohë...

Thaçi i shkroi letër Kurtit, pret emrin e kandidatit për kryeministër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i shkroi shkruar letër Kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, të cilit i kërkoi që Lëvizja Vetëvendosje t’i dërgojë emrin...

Publikohet letërshkëmbimi i Kurtit dhe Lajçakut

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për Dialogun dhe Çështje të tjera Rajonale të Ballkanit...

Kurti përsëri i shkruan letër Thaçit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka dërguar edhe një letër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit të sotëm. “Në lidhje me...

Kurti: Thaçit i thash të merret me datën e zgjedhjeve

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi u deklarua për media. Kurti tha se Thaçit i thënë se duhet të merret...

Kosovë, sot Thaçi takon liderët: Fillon takimi me Kurtin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka filluar takimin me kryeministrin në detyrë Albin Kurti, për të diskutuar pas votimit të mocionit për rrëzimin e...