ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Rusia serinë e parë e vaksinës kundër Kovid-19 ia dërgoi Bjellorusisë

Rusia e dërgoi serinë e parë të vaksinës së saj “Sputnik V” kundër Kovid-19 në Bjellorusi në ekzaminim  klinik, që është dërgesa...

CIVIL organizon ngjarje publike për diskriminimin dhe punësimin

Diskriminimi gjatë punësimit është temë e shpeshtë në mediat dhe komunikimin publik. Kuptimi i pamjaftueshëm dhe politizimi i shpeshtë i temës rreth...

Vardari është ulur në mënyrë drastike afër Jegunocit

Niveli i ujit të lumenjve në vend lëviz, disa janë nën, ndërsa të tjerët mbi mesataren për shtatorin. Sipas...

Pa energji elektrike nesër më shumë pjesë të Shkupit

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, nesër pa energji elektrike do të mbesin disa prej shfrytëzuesve...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës Popullore...

Koalicioni AAA-ASH në Kumanovë, Sela: “Fuqia e ndryshimit në duart e çdo shqiptari”

https://youtu.be/KivL5qIutos Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe AlternAativA mbrëmë ishin bashkë me qytetarët e Kumanovës. Gjatë këtij takimi...

Digjitalizim i plotë i shoqërisë, Nikollovski në vizitë të Strumicës dhe rajonit të Strumicës

Digjitalizim të plotë të shoqërisë paralajmëroi Aleksandër Nikollovski, bartës i njësisë zgjedhore numër 4, nga radhët e VMRO-DPMNE, i cili ishte në...

Nikollovski: Udhëheqim fushatë me koncepte dhe projekte konkrete, rroga minimale ishte 9 mijë denarë, tani është 14.500

https://www.youtube.com/watch?v=Xvs9TCGshvs Lupço Nikollovski, bartësi i listës në NJZ 3 nga koalicioni Mundemi, sot tha se udhëheqim fushatë...

AAA-ASH kërkon përfaqësues në KSHZ, Taravari: Një koalicion të ketë dy anëtarë kurse AAA-ASH asnjë

Edhe 1 jave na ndajnë nga zgjedhjet ndërsa koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa edhe më tej vazhdon të kërkoje të ketë...

U ankuan apo jo nxënësit për dëftesat?! Ademi thotë jo, UNSHM-ja: kemi dërguar dy e-maile, përgjigje s’ka!

https://www.youtube.com/watch?v=TGxMp794-SY Asnjë reagim nga institucionet për zbardhjen e dyshimeve se nxënësit po detyrohen të paguajnë për dëftesat...

Të bllokuarit në SHBA! Rrëfimi i rreshteres që mbeti në Nju Jork me fëmijën 3 vjeçar!

https://www.youtube.com/watch?v=LOzYwJioIdk Ishte muaji janar kur Nurhan Ismani-Sejdini, rreshtere e vjetër në Armatë, bashkë me djalin e saj 3 vjeçar shkoi për vizitë familjare në Nju...