ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Seancë e Shtabit kryesor për menaxhim me kriza

Shtabi kryesor për Menaxhim me kriza në Qendrën për Menaxhim me kriza sot në orën 10, do të mbajë seancë, në të...

LSDM: VMRO-DPMNE-ja pengoi mjete për 16 Covid-qendra

VMRO-DPMNE-ja dhe Mickoski aktrojnë shqetësim, penguan mjete për pajisimin e 16 qendrave për kovid, ndërsa viktimat nga koronavirusi i reduktojnë në numra.

OBSH: Numër rekord i të infektuarve të rinj në botë për një javë

Numri i rasteve të reja të koronavirusit në botë javën e kaluar u rrit për më shumë se 3.6 milionë, që është...

Dy shtetas të Shqipërisë të dyshuar për trafikim me marijunë dhe për sulmimin e një nëpunësi policëve në Gostivar

Prokurori Publik nga Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ka lëshuar  urdhër për zbatimin e procedurës hetuese ndaj dy shtetasve të Shqipërisë të...

Romët e keqtrajtuar nga policia e fituan RMV-në në Strasburg, shteti do të duhet t’i paguajë atyre nga 7,500 euro

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut ka vendosur në favor të dy paditësve romë, të përfaqësuar nga Qendra Evropiane për të...

ITSHKSH: Evokimi i Natës së kristaltë, pjesë e strategjisë për holokaustin

"Sot, më datë 9 nëntor, po përkujtojmë një datë të rëndësishme në historinë e Holokaustit – Nata e Kristaltë, nata kur në...

LSDM: Tërë Evropa po tronditet nga koronavirusi, Mickoski tenton të fitojë pikë të lira politike

"Në kohën kur vala e vjeshtës e pandemisë me koronavirus po e trondit tërë Evropën dhe të gjitha përpjekjet janë të orientuara...

Një fëmijë pesëvjeçar dërgoi në izolim 14 fëmijë, dy përkëdhelëse dhe një edukatore

Një 71-vjeçar nga Kavadari ka vdekur nga koronavirusi në klinikë, ndërsa një fëmijë pesëvjeçar “dërgoi” në izolim 14 fëmijë, dy përkëdhelëse dhe...

Sanksionohen 273 shoferë në Shkup, 50 për vozitje të shpejtë

Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se gjatë ditës së djeshme (18 tetor) në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsej 273 sanksione,...

Bashkimi Evropian dërgon pajisje shtesë mbrojtëse në Maqedoninë e Veriut

Bashkimi Evropian vazhdon të dërgojë pajijsje mbrojtëse mjekësore për Ballkanin Perëndimor, kumtuan nga Komisioni Evropian. Në kohë kur numri...

Qytetarët mund të paraqiten në Qytetin e Shkupit për subvencione për pastrimin e oxhakut

Qyteti i Shkupit i përkujton qytetarët se në vijim është thirrja publike për ndarjen e subvencioneve të amvisërive dhe subjekteve tjera për...

Ilir Hasani më në fund e piu kafen në Prishtinë bashkë me ministrin Armend Zemaj

Zv/ministri i Shëndetësisë Ilir Hasani kafen e mëngjesit sot e piu në Prishtinë. Ashtu siç kishte paralëjmruar para dy jave, kufirin e...