ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Jo gjithkush mund të udhëtojë drejt Zvicrës! Ambasada sqaron: Vetëm rezidentët ose rastet e domosdoshme

Zvicra e ka hequr Maqedoninë e Veriut nga lista e karantinës. Kjo nënkupton se nuk vlen më masa e karantinës për qytetarët...

Filipçe: Maska në ambient të hapur duhet të mbahen që të ulet numri i rasteve të reja dhe bartja e virusit

Vjen periudha kur moti po ftohet, ndërsa ajri do të jetë i ndotur. Kur moti është ftohtë është shumë me rëndësi secili...

Janë shqiptuar 928 gjoba për mosmbajtje të maskës

Policia gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin ka shqiptuar 928 sanksione për mosmbajtje të maskës. “Gjatë 24...

20 euro dënim nëse s’mbani maskë në të hapur, tërhiqet propozimi për kufizimin e numrit të mysafirëve

https://youtu.be/P9lkrHfdQ3Y Qytetarët në qendrën e kryeqytetit kanë filluar të mësohen me Ligjin e ri dhe të mbajnë...

Filipçe: Nuk ka ndonjë komplikim të rëndësishëm në gjendjen shëndetësore të Spasovskit

Nuk ka ndonjë ndërlikim të rëndësishëm në gjendjen shëndetësore të ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, i cili me Kovid-19 është...

Tre persona humbën jetën, ndërsa disa janë lënduar gjatë një sulmi me thikë në Nicë

Një burrë i armatosur me thikë, vrau tre persona dhe lëndoi disa të tjerë  në kishën  Notr-Dam në Nicë, para se të...

879 qytetarë gjobiten për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendit janë regjistruar 879 gjoba për mosmbajtjen e maskës.Ministria e Punëve të Brendshme bën...

Korona virusi nuk po i kursen as fëmijët! Foshnja dy muajshe pacienti më i vogël i infektuar

https://youtu.be/Ud-7iP-fyuo Korona virusi nuk po i kursen as fëmijët. Tetë fëmijë  janë pozitiv me Kovid19 dhe janë...

Angellov: Bullgaria nuk mund t’i ndryshojë pozicionet e saja për kornizën negociuese

Bullgaria nuk mund t’i ndryshojë pozicionet e saja, sepse ka deklaratë të Parlamentit dhe vendim të Qeverisë. Ajo që po thuhet brenda...

Po thyhen rekorde me numrin e të infektuarve nga Covid-19

Numri i personave të infektuar me koronavirusin e ri çdo dit po arrin rekorde, si në Evropë ashtu edhe në pjesën tjetër...

Shqiptohen 192 sanksione për shkelje në trafik në Gazi Babë

Policia dje në territorin e Gazi Babës  ka shqiptuar 192 sanksione për shkelje në trafik, bëri të ditur MPB-ja.

Ndryshimet e Filipçes e kaluan pragun e parë! Propozimi i opozitës për formimin e Komisionit të ri pret për përkthim

https://youtu.be/qUfxLLc15SU Me 60 vota PËR dhe 32 të PËRMBAJTUR, deputetët e votuan nevojën për sjelljen e ndryshimeve...