ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Protestë për “rrugën e vdekjes” në Tetovë! Banorët kërkojnë masa për parandalimin e shpejtësisë së veturave

https://youtu.be/mN3T9dQQh9c Në shenjë revolte për aksidentin në komunikacion nga i cili humbi jetën një vajzë 6 vjeçare, disa qytetarë protestuan duke bllokuar rrugën industriale në...

Numër dyshifrorë i rasteve pozitive me Covid19, 63 të infektuar e 573 të shëruar për 24h

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 677 teste, dhe janë identifikuar 63 raste të reja me Covid-19. Rastet...

Vapa e madhe ka shkaktuar zjarre në Australi

Vapa e madhe ka goditur sot juglindjen e Australisë për shkak të zjarreve të mëdha që po digjen jo shumë larg qytetit të Adelaides. Mediat...

Kërçovë, kaos në rrugën 11 tetori! Banorët në hall me veturat e parkuara vend e pa vend

https://youtu.be/-727e5zUoPs Në orët e pasdites në këtë lagje krijohet rrëmujë dhe banorët që jetojnë në këtë ndërtesë nuk kanë ku të parkohen e as nuk...

Mbyllet një lokal në Gazi Babë, punonte jashtë orarit të lejuar

Mbrëmë në ora 21:50 minuta, gjatë kontrollit në një objekt hotelierik në rajonin e Gazi Babës, nga ana e punonjësve policorë nga Stacioni policor...

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndërprerje, nëpër rrugë të lagështa

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndërprerje, nëpër rrugë të lagështa. Reshje të lehta bore ka në Mavrovë dhe në qafën malore Strazhë. Në...

Horoskopi 24 janar 2021

Dashi Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të Marsit, Venusit dhe Mërkurit gjatë gjithë së dielës. Nëse gjatë ditëve të fundit jeni ndjerë të...

5-vjeçarja Dina preu flokët për fëmijët me kancer! Dina e lumtur që do ta kthejë buzëqeshjen e një bashkëmoshatari të saj

https://youtu.be/j_e0Oy6wO2s “Jam shumë e lumtur që kam stiltë ri flokësh”, thotë 5-vjeçarja Dina. Kjo vajzë e vogël para disa ditësh preu flokët e saj të...

Ndërron jetë legjenda e televizionit Larry King

Larry King, prezantuesi më i famshëm i të gjitha kohërave ka ndërruar jetë në moshën 87 vjeçare. Lajmi u bë i ditur nga një deklaratë...

407 qytetarë gjobiten për mosmbajtjen e maskës

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e vendit tonë 407 qytetarë janë gjobitur për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse. Nga Ministria e...

KF Shkëndija nënshkruan me brazilianin Igor Da Silva

Sulmuesi anësorë 24 vjeçar vjen në Tetovë nga Brazili, ndërsa paraprakisht në Europë është paraqitur me Gaziantep FK dhe Bursaspor në Turqi. Klubi i Futbollit...

105 vjet nga vrasja e Isa Boletinit

Sot bëhen 105 vjet që nga vrasja e pabesë e Isa Boletinit. I lindur më 15 janar 1864 në kullën e Boletinëve, afër Mitrovicës,...