ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE 2020

Maqedoni, 1 viktimë, 109 raste të reja me Covid-19 dhe 422 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë realizuar 762 testime për të dyshuar të prekur me Covid-19 nga...

MPB: Aktet e nënshkruara nga Nuhiu hyjnë në fuqi pasi Qeveria të miratojë Dekretin

Njoftimi i ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu ka të bëjë vetëm me nënshkrimin e akteve, por që të hyjnë në...

Emblemat e uniformave policore edhe në shqip, njoftoi Nuhiu

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu ka njoftuar se emblema e uniformave policore do të jenë edhe në shqip, kjo pasi...

Kreu i SASHK-ut, Nedelkov: Shpresoj se MASh-i dhe Komisioni do të sjellin vendim racional

Kreu i Sindikatës për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, Jakim Nedelkov ka deklaruar, se nga mbledhja e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASh)...

Filipçe shpërndau fotografi me maskë: Respektoni masat, mund ta ulim shpërndarjen e Covid-19

Mjekët dhe personat mjekësor çdo ditë punojnë me maska mbrojtëse dhe pajisje mbrojtëse shtesë, por edhe në shumë profesione të tjera punëtorët...

Kryeinspektorja sanitare-shëndetësore, Buhova në vetëizolim nga Covid-19

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor (ISHSSH), Irina Sotirova Buhova është në vetëizolim, për shkak se ka pasur kontakt me familjar...

Sharri plak po zhvishet nga drunjtë, shoqata malore kërkon mbrojtjen e malit

https://www.youtube.com/watch?v=T__lyFSRKFk Mali Sharr çdo ditë e më shumë është duke u dëmtuar nga prerja e drunjve. Këtë...

PD: Bizneset shqiptare ikin nga Shqipëria dhe investojnë në Maqedoninë e Veriut

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në rrjetin social Facebook, shkruan se klima e biznesit në Shqipëri është mbytëse dhe se bizneset...

Pas shpërthimit në Bejrut mblidhen udhëheqësit botërorë

Udhëheqësit ndërkombëtarë do të zhvillojnë bisedime këtë të diel për të rritur ndihmën për Bejrutin pas shpërthimit masiv që shkatërroi kryeqytetin libanez...

Protestë ndaj përmbaruesve “Stop vjedhjeve”, paraqiten borxhe inekzistente nga banka

https://www.youtube.com/watch?v=FdThlFnhlvI Janë mbledhur përpara Ministrisë së Drejtësisë sepse mendojnë se shteti dhe institucionet shtetërore po u bëjnë...

Tekniku mjekësor nga Suedia në mbështetje të kolegëve në Shkup

Tekniku mjekësor nga Suedia, Hans Jorgen Mihael Selberg i cili ka arrit në vendin tonë më 4 gusht përmes mekanizmit evropian për...

Punonjësit turistik paralajmërojnë përsëri protestë

Sektori i turizmit, një nga të më të goditurit nga pandemia e Kovid-19, paralajmëron aktivitete dhe protesta të reja në gjithë vendin,...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com