Super Peja 'shkel' Sigal Prishtinën

МË SHUMË

Qeveria miraton rekomandime për koronavirusin, “MSH të sigurojë urgjentisht pajisje mbrojtëse”

Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore në seancën e sotme, bazuar në rekomandimet e mbledhjes së mbrëmshme, miratoi disa...

Koalicioni AAA-ASH, ende s’e ka gati programin, analistët në Click Plus përplasen me Zejd Rexhepin

https://youtu.be/QDWaLAAjq3g Alternativa dhe Aleanca për Shqiptarët kanë nënshkruar koalicion parazgjedhor por ende nuk a kanë përpiluar programin zgjedhor. Kështu deklaroi...

Tri raste të dyshuara me koronavirus në QKUK

Në Klinikën Infektive në QKUK, sot janë paraqitur 3 raste të dyshuara për koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar për...
- Reklama -

Peja e ka shkelur Sigal Prishtinën, sonte në “Karagaç”, duke e mposhtur me rezultat 82-70, në ndeshjen e dytë të finales së play-offit.
Pejanët i janë hakmarrë në mënyrën më të mirë të mundshme prishtinasve për disfatën e parë, të pësuar katër ditë më parë në kryeqytet, në takimin e parë të finales së play-offit.
Basketbollistët e Pejës gjatë terë ndeshjes kanë bërë një super lojë përballë, Sigal Prishtinës, e cila sonte për asnjë moment nuk ia doli që të gjejë lojën e vet më të mirë, madje, edhe ylli i prishtinasve, Dardan Berisha zhgënjeu me paraqitje tejet të dobët.
Peja furishëm e nisi lojën duke e mbyllur periudhën e parë me 31 pikë epërsi (31-7). Ndërkohë, në periudhën e dytë, Sigal Prishtina u mundua mjaft që të shkrijë epërsinë e nikoqirëve, por pejanët vazhduan më lojë mjaft të mirë dhe skuadrat shkun në pushim me ezultat 46-29, në favor të Pejës.
Skuadra nga kryeqyteti mirë e nisi periudhën e tretë, duke e ngushtuar rezultatin, mirëpo, skuadra vendëse nuk lejoi të rrezikohet fitorja, duke e mbyllur këtë pjesë më 14 pikë epërsi (60-46).
Raportet në parket nuk ndryshuan as një dhjetëminutëshin e fundit, sepse Peja me lojë të mirë dhe të përkrahur nga “Shqiponjat”, mbante epërsinë në rezultat, dhe në fund iu gëzua fitores me rezultat të përgjithshëm 80-72.
Ndeshja e tretë finales se play-offit luhet pas tri ditësh në Prishtinë

- Advertisement -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Qeveria miraton rekomandime për koronavirusin, “MSH të sigurojë urgjentisht pajisje mbrojtëse”

Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore në seancën e sotme, bazuar në rekomandimet e mbledhjes së mbrëmshme, miratoi disa...

Koalicioni AAA-ASH, ende s’e ka gati programin, analistët në Click Plus përplasen me Zejd Rexhepin

https://youtu.be/QDWaLAAjq3g Alternativa dhe Aleanca për Shqiptarët kanë nënshkruar koalicion parazgjedhor por ende nuk a kanë përpiluar programin zgjedhor. Kështu deklaroi sekretari gjeneral i Alternativës, Zejd...

Tri raste të dyshuara me koronavirus në QKUK

Në Klinikën Infektive në QKUK, sot janë paraqitur 3 raste të dyshuara për koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar për 21Media, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend...

Kush bëri më shumë për kulturën? Përplasje mes partive shqiptare për projektet kulturore

https://youtu.be/W8EnP0oZKoc   Debat i ashpër në “ClickPlus” se kush bëri më shumë në këtë qeveri për kulturën shqiptare, BDI-ja apo Alternativa. Arben Llalla: “Z.Valmir ose duhet të...

Milloshovski dorëzon incizimin e fundit për Zaev, pret që PPTH të nisë procedurë para hetimore

https://youtu.be/7rwAh11Td44   Antonio Milloshovski deri në Prokurori dorëzoi edhe  audio incizimin e fundit që kishte për ish kryeministrin Zoran Zaev, në të cilën, sipas tij, Zaev,...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com