Array

“Sonata”në International Eurofilm Festival në Spanjë

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Bëhet e ditur se filmi “Sonata” me regjisor Durim Kryeziu, sipas skenarit të Ben Apollonit dhe Durzim Kryeziut, ka marrë konfirmim për pjesëmarrje në “International Eurofilm Festival” në Spanjë.

“Filmi “Sonata” merr konfirmimin për pranim në festivalin e “International Eurofilm Festival” në Spanjë”, thuhet në njoftimin për medie. Sipas njoftimit ky film do të prezantohet edhe në festivalet: “Balkan Film Food Festival” ne Pogradec-Shqiperi, “River film festival” në Italy , “Three cities film festival and Conference që organizohet në tre vende New York City , Santo Domingo, Dominican Republic dhe Los Angeles, CA.

- Advertisement -

Filmi “Sonata” ka marrë shpërblimin “Honorable mention” në festivalin e San Francisco Film Awards‏. Ky shpërblim u jepet filmbërësve që kanë potencial dhe duan t’i inkurajojnë që të vazhdojnë të bëjnë filma.

”Sonata” është film i bazuar mbi novelën e njohur të shkrimtarit të madh Leo Tolstoy, ”Sonata e Kruizerit”.

- Advertisement -

Në film luajnë: Labinot Lajçi, Albulena Kryeziu, Armend Baloku, Selman Lokaj, Çun Lajçi, Selami Taraku, Vlora Nikçi, Doresa Rexha, Mevlyd Osmani, Leandra Ajdini; regjisor: Durim Kryeziu, skenari: Ben Apolloni, Durim Kryeziu; drejtor i fotografise: Rron Ismajli, kompozitor: Memli Kelmendi, tonisti Agron Demolli, kostumografe: Greta Maksuti, skenografet: Lumjeta Havolli, Agron Blakqorri, dhe drimi: Albana Berisha, Leonora Mehmetaj.

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -