Skuadra e Superligës e merr këtë vendim për basketbollistët e huaj

МË SHUMË

Mbi 1,5 milion të infektuar me COVID-19!

Në botë deri më tani janë regjistruar mbi 1,5 milion persona të infektuar me virusin korona prej të cilëve...

Rihapet Qendra për shëndet publik në Gostivar

Njësia rajonale e Qendrës për shëndet publik Gostivar prej sot sërish është e hapur. Të premten e kaluar, autoritetet...

Kreu i BFI kërkon hise nga ndihmat, përndryshe mund ta kthejë namazin nëpër xhami

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut, Sulejman Rexhepi, po kërkon pjesë nga ndihmat e jashtme të...

Elita e basketbollit kosovar ka pezulluar aktivitetet e tyre.

Përhapja e koronavirusit ka bërë që gjitha aktivitetet sportive në vend, por edhe në Evropë të pezullohen për një kohë. Kjo ka bërë që edhe elita e basketbollit kosovar të pezullojë aktivitetet e tyre.

Por, klubet kosovare të basketbollit, kanë vendosur që t’i lirojnë basketbollistët e tyre të huaj, ku disa prej skuadrave tashmë këtë e kanë bërë ditë më parë.

Një vendim të tillë e ka marrë edhe skuadra e Lipjanit, të cilët kanë njoftuar me anë të një shkrimi në rrjetet sociale.

Pas pezullimit të garava dhe gjendjes së krijuar në vend duke respektuar vendimet e Qeveris së Kosovës , Klubi mbajti takim më antarët e kryesis dhe vendosen që të lirojnë lojtarët e huaj duke shprehur që ky ishte një vendim jo i dëshiruar mirpo i obliguar nga situata e krijuar” , thuhet në njofitmin e tyre.

Kryesia e Klubit shpehu falenderim ndaj lojtarëve të huaj për mirëkuptim dhe për angazhimin e tyre gjatë qendrimit në Lipjan.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Mbi 1,5 milion të infektuar me COVID-19!

Në botë deri më tani janë regjistruar mbi 1,5 milion persona të infektuar me virusin korona prej të cilëve...

Rihapet Qendra për shëndet publik në Gostivar

Njësia rajonale e Qendrës për shëndet publik Gostivar prej sot sërish është e hapur. Të premten e kaluar, autoritetet shëndetësore përkohësisht e kanë mbyllur,...

Kreu i BFI kërkon hise nga ndihmat, përndryshe mund ta kthejë namazin nëpër xhami

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut, Sulejman Rexhepi, po kërkon pjesë nga ndihmat e jashtme të ardhura si mbështetje për të...

62 të arrestuar gjatë orës policore, 97 shkelës gjithsej

97 qytetarë e kanë shkelur orën policore në 24 orët e fundit mes datës 8 dhe 9 prill, prej të cilëve 62 janë arrestuar...

I biri i Vuçiqit është infektuar me Kovid-19

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka njoftuar se biri i tij, Danillo është infektuar me virusin korona dhe është shtrirë në Klinikën Infektive. Bashkë me...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com