ZGJEDHJET

Array

Shuhet ikona e artit shqiptar, Leze Qena

Must Read

Testi PCR për shtetasit e Kosovës, reagoi ministri i Shëndetësisë së Kosovës

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut...

Armend Dallku ka folur pas incidentit gjatë ndeshjes mes Gjinalit dhe Prishtinës

Trajnerit të Prishtinës i është hedhur sprej në sy nga policia, pas një sherri të krijuar në...

Sela: Nuk i takon Kërçovës së Mefail Zajazit të votojnë komunistët!

Aleanca për Shqiptarët bashkë me partnerin e koalicionit Alternativën nën moton "Tash është koha" mbajti tubimin qendror...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Në moshën 85-vjeçare, sot ka ndërruar jetë ikona e artit shqiptar, aktorja Leze Qena.

- Advertisement -

Qena ka pasur një karrierë të bujshme dhe profesionale në fushën e artit skenik, ndërkaq në publik njihet më së shumti me rolin e gjyshes në serialin televiziv “Familja moderne” dhe rolin e vjehrrës në “Mahmutovitët dhe Rexhepovitët”.

Publiku e njeh edhe për energjinë pozitive që e ka shoqëruar gjatë gjithë paraqitjet e saja televizive.

Ka qenë e martuar me aktorin tashmë të ndjerë, Xhevat Qena dhe bashkërisht kanë luajtur në shumë filma.

- Advertisement -

Më poshtë ju përcjellim një intervistë të realizuar nga RTV 21.

 

- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Armend Dallku ka folur pas incidentit gjatë ndeshjes mes Gjinalit dhe Prishtinës

Trajnerit të Prishtinës i është hedhur sprej në sy nga policia, pas një sherri të krijuar në mesin e fushës, pas përfundimit...

Sela: Nuk i takon Kërçovës së Mefail Zajazit të votojnë komunistët!

Aleanca për Shqiptarët bashkë me partnerin e koalicionit Alternativën nën moton "Tash është koha" mbajti tubimin qendror në sheshin e qytetit të...

Qeveria solli vendim për kufijtë, prej nesër PCR test për shtetasit e Kosovës, Serbisë, BeH-së dhe Malit të Zi

Qeveria e Maqedonisë së Veriut solli vendim për kufijtë. Ka miratuar propozimin e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, për çfarë prej nesër, çdo...

Protesta në Beograd, digjen tri makina policore, tentativë për hyrje në Kuvendin e Serbisë

https://youtu.be/0JpBAKYDAYM “Prej nesër do të ndalohet çdo tubim në vende publike me më shumë se 5 persona...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -