Shfaqja “Orfeo dhe Euridika”, për herë të parë është sjell nga Besiana Mehmedi, në “Verën e Kulturës Tetovare”

МË SHUMË

Serbi: 11 vdekje nga koronavirusi

Një vdekje e re e koronavirusit është konfirmuar në Serbi. Kjo zhvendosi numrin e vdekjeve në 11. Viktima e fundit...

Di Maria: Kjo që po përjetojmë është çmenduri

Di Maria flet për gjendjen aktuale. Për shkak të situatës së krijuar në Francë, sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Angel Di...

Disa fakte interesante rreth Mr Beanit

Mr.Bean jashtë aktrimit. E gjithë bota e njeh atë si Mr.Beani, e shumë pak si Rowan Atkinson. Ky komedian rrëmbeu...
- Reklama -

Mezosopranja Besiana Mehmedi për herë të parë në “Verën Kulturore Tetovare” sjellë shfaqjen ” Orfeo dhe Euridika” në regji të Trajko Jordanovskit.

Kjo shfaqje e sjellur para publikut tetovarë, Besiana Mehmedi kthehet pas shumë vitesh me rol kryesor të Orgeot.

Mehmedi tha se është mirë që kjo shfaqje për herë të parë në formë moderne transmetohet para publikut të qytetit të kulturës, në Tetovë.

Ndërkaq në këtë shfaqje mezosopranja Mehmedi do të jetë e shoqëruar nga Slavica Galic dhe Nita Ismajli në rolin e Amores. Korpetitor i kësaj mbrëmje ishte Andrej Naunov. Besiana Mehmedi tha se me këtë shfaqje kthehet pas shumë vitesh në opera edhe atë me rol kryesor të Orgeot.

 

#21REPORTER

A vëreni shkelje serioze të masave të Qeverisë? Tubime njerëzish apo jeni në një nga vendet e rrezikshme me koronavirus? Ndani me ne historinë Tuaj me video apo fotografi në e-mail: [email protected]

- Advertisement -
- Reklama -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Serbi: 11 vdekje nga koronavirusi

Një vdekje e re e koronavirusit është konfirmuar në Serbi. Kjo zhvendosi numrin e vdekjeve në 11. Viktima e fundit...

Di Maria: Kjo që po përjetojmë është çmenduri

Di Maria flet për gjendjen aktuale. Për shkak të situatës së krijuar në Francë, sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Angel Di Maria foli për eksperiencën e...

Disa fakte interesante rreth Mr Beanit

Mr.Bean jashtë aktrimit. E gjithë bota e njeh atë si Mr.Beani, e shumë pak si Rowan Atkinson. Ky komedian rrëmbeu zemrat e njerëzve pa thënë...

Edhe dy mjekë në Shqipëri shërohen nga Covid-19

Deri më tani 8 mjekë janë shëruar nga ky virus në Tiranë dhe Durrës. Pas infektimit nga koronavirusi dy mjekë në spitalin “Shefqet Ndroqi” në...

Angellovska: Të ruhen vendet e punës për të rifilluar ekonominë

Le ta mbrojmë çdo vend pune, të kenë të gjithë mjete për të mbijetuar këtë periudhë. Mbroni likuiditetin e buxhetit për t'iu shërbyer detyrimeve...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com