Array

SHBA mohon se ISIS ka qeliza në Meksikë

TË FUNDIT

Pjesa më e madhe e republikanëve në Senatin amerikan, janë kundër impiçmentit të Trampit

Shumica e republikanëve në Senatin amerikan, janë kundër impiçmentit të Donald Trampit. Edhe krahas asaj se shumica e senatorëve...

Islanda e dha “pasaportën” e parë për vaksinim kundër virusit korona

Islanda e dha “pasaportën” e parë për vaksinim kundër virusit korona që t’i lehtësojë udhëtimet ndërkombëtare për qytetarët e...

Seanca të katër komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajnë seanca Komisioni për financim dhe buxhet, Komisioni...

Ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda transportuese në aksin rrugor Tetovë-Kodra e Diellit

Komunikacioni nëpër rrugët e shtetit po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Borë me intensitet të dobët bie në Prilep...

Mot me vranësira dhe i ftohtë, në disa vende me të reshura të dobëta të borës

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe i ftohtë me erë të matur deri të përforcuar, ndërsa...

Shteti Islamik ka formuar një qelizë në veri të Meksikës, vetëm disa kilometra larg kufirit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka kumtuar organizata Xhidikall Uoç.
Kjo organizatë deklaroi se këto informata i ka siguruar nga disa zyrtarë anonim meksikanë.
Xhihadistët nga radhët e Shtetit Islamik u tha se po bashkëpunojnë ngushtë me kartelin famëkeq të drogës, Huarez, në Anapri, me gjasa të mira që të kalojnë kufirin ndërmjet qytetit meksikan Akala dhe Fort Henkokut në Teksas, raportoi organizata, përcolli gazeta britanike “Independent”.
Megjithatë, i menjëhershëm ishte reagimi i zyrtarëve amerikanë, të cilët mohuan raportet e medieve se Shteti Islamik ka formuar një qelizë në Meksikë.
Megjithatë, ekspertët tërhoqën vërejtjen se këto raporte mund të jenë tejet të dëmshme, ngase është kjo pikërisht propaganda, të cilën dëshiron ta përhapë Shteti Islamik.21 Media

TË NGJAJSHME