​SHBA: Duhet të jemi të vendosur përballë Iranit

МË SHUMË

Ka apo s’ka Tetova infektolog dhe epidemiolog? Thaçi e Osmani me qëndrime të ndryshme

Në Shtabin e Emergjencës kundër COVID-19 në Tetovë nuk ka infektologë e as epidemiolog tha kreu i PDSH-së Menduh...

Shtetet e vogla vështirë të arrijnë në radhë për vaksina! Osmani tregon se çfarë i ka propozuar Filipçes

Duke folur për përvojën e tij si Ministër i Shëndetësisë në kohën e gripit të derrave, zëvendëskryeministri Bujar Osmani...

Këto janë tre llojet e koronavirusit! COVID-19 mutacion gjenetik që s’ka ekzistuar tek njeriu

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani, që me profesion është kirurg, ka shpjeguar për TV21 llojet e virusit në familjen e "viruseve...

“E ardhmja shtrihet në zgjedhjet që bëjmë”

“E ardhmja shtrihet në zgjedhjet që bëjmë”

Zëvendëspresidenti i SHBA-së, Mike Pence i kërkoi sot komunitetit ndërkombëtar të mbetet i vendosur përballë Iranit me rastin e përkujtimeve të Holokaustit në Jeruzalem.

“Ne duhet të përgatitemi për t’u përballur me një rritje të antisemitizmit, ne duhet të qëndrojmë të vendosur përballë shtetit të parë që ushqen antisemitizmin”, deklaroi zëvendëspresidenti amerikan, para se të përmendte Republikën Islamike të Iranit.

Presidenti izraelit, Reuven Rivlin u shpreh dje, për 40 liderët nga e gjithë bota, se u takon atyre që të formojnë të ardhmen dhe t’ua lënë historinë historianëve.

“E ardhmja shtrihet në zgjedhjet që bëjmë, veçanërisht në ato që i bëjmë së bashku si shtete dhe kombe. Shpresoj dhe lutem që mesazhi nga kjo dhomë t’i shkojë çdo shteti në botë”, deklaroi ai.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Ka apo s’ka Tetova infektolog dhe epidemiolog? Thaçi e Osmani me qëndrime të ndryshme

Në Shtabin e Emergjencës kundër COVID-19 në Tetovë nuk ka infektologë e as epidemiolog tha kreu i PDSH-së Menduh...

Shtetet e vogla vështirë të arrijnë në radhë për vaksina! Osmani tregon se çfarë i ka propozuar Filipçes

Duke folur për përvojën e tij si Ministër i Shëndetësisë në kohën e gripit të derrave, zëvendëskryeministri Bujar Osmani tha se një prej probleme...

Këto janë tre llojet e koronavirusit! COVID-19 mutacion gjenetik që s’ka ekzistuar tek njeriu

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani, që me profesion është kirurg, ka shpjeguar për TV21 llojet e virusit në familjen e "viruseve corona" (me kurorë). "Është SARS, MERS...

Thaçi: Po të isha kryeministër do të kishte orë policore pa ndërprerje! S’ka vlerë ora policore kur shkojmë pijmë çaj te njëri-tjetri!

I ftuar për të folur për "armikun e padukshëm COVID-19" kreu i PDSH-së Menduh Thaçi ka dhënë mendimin e tij se si do të...

Thaçi hedh dyshime për punësimet e bëra, shpjegon propozimin e PDSH-së se pse Qeveria duhet t’i punësojë të gjithë mjekët e papunë

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare duke folur në ClickPlus të TV21 shpjegoi kërkesën e partisë së tij, që përmes Ministrit Bardhyl Dauti, e kanë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com