Rasti i Mijallkovit, ASH-AAA interpelancë ndaj ministrit Spasovski

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Rasti i moskapjes së Sasho Mijallkovit, i ka nxitur 12 deputetët e koalicionit opozitar Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa që të parashtrojnë interpelancë ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

Këtë e ka paralajmëruar koordinatori i grupit parlamentar të koalicionit, Skender Rexhepi – Zejdi,

“Meqenëse nuk është hera që po ndodh kjo, Koalicioni ASH-AAA vlerëson se Spasovski duhet të përgjigjet para Kuvendit. I drejtohemi kryetarit të Kuvendit të ftojë seancë plenare me këtë pikë të rendit të ditës, për interpelancë ndaj ministrit të Brendshëm”, tha Zejdi, transmeton TV21.

Siç shtoi ai, 12 deputetë të koalicioni janë të gatshëm që t’ia heqin besimin ministrit Spasovski dhe të arrestohet Mijallkovi.

TË NGJAJSHME