Ramos vazhdon me Realin

Sergio Ramos zhgënjen Unitedin Mbrojtësi i Real Madrid, Sergio Ramos me shumë mundësi do ta rinovoj kontratën me Los Blancos. Ky lajm nuk i ka kënaqur tifozët dhe drejtuesit e Manchester United, pasi ata shpresonin në transferimin e yllit të Real Madrid. Rinovimi pritet të ndodhë shumë shpejt, teksa kontrata e re do ta mbaj Ramosin në Bernabeu deri në vitin 2020, ku për çdo sezon do përfitoj 9 milionë euro.