Pushime masive nga puna në Britaninë e Madhe për shkak të pandemisë

Must Read

Mickoski: Ofrova Kongres të jashtëzakonshëm në të cilën unë nuk do të jem kandidat për kryetar, por u refuzua

Pas mbledhjes së Komitetit Qendror, kryetari i VMRO-DPMNE-së doli me deklaratë për media. Ai theksoi se ka...

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell.
- Advertisement -

Numri i kompanive britanike, të cilat e kanë zvogëluar numrin e të punësuarve në qershor, ka qenë pesë herë më i madh se muajin e njëjtë vitin e kaluar, gjë që i shfaq pasojat ekonomike nga pandemia e Kovid-19.

Bi-Bi-Si-ja njoftoi se 1.778 kompani e kanë njoftuar Qeverinë për planet e tyre për heqjen e gjithsej 139.000 vendeve të punës.

- Advertisement -

Vitin e kaluar 345 kompani kanë paralajmëruar gjithsej 24.000 pushime nga puna.

Kompanitë janë të obliguara ta informojnë Shërbimin ]për falimentim, nëse planifikojnë të heqin 20 ose më tepër vende të punës.

- Advertisement -

Mickoski: Ofrova Kongres të jashtëzakonshëm në të cilën unë nuk do të jem kandidat për kryetar, por u refuzua

Pas mbledhjes së Komitetit Qendror, kryetari i VMRO-DPMNE-së doli me deklaratë për media. Ai theksoi se ka ofruar të mbaj Kongres të...

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim me sekretaren e përgjithshme të...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell. Emisari i presidentit Donald...

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot pasdite sërish dolën në protestë...

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441 persona. Prej tyre kanë vdekur...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -