Array

Protestë edhe në Tiranë

Must Read

Zaev: Mickoski vraponte pas meje që të shpallet gjendje të jashtëzakonshme

Kryeministri Zoran Zaev në lidhje me pohimet e VMRO-DPMNE-së se nuk do të votojnë në Kuvend...

Autoritetet e Kosovës nuk e lejuan ministrin serb Sharçeviq të hyjë në vend

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e hodhi poshtë kërkesën e Ministrit të Arsimit të Serbisë,...

Putin dhe Makron kanë bërë thirrje për ndërprerje të përleshjeve në Nagorno-Karabah

Presidentët e Rusisë dhe Francës, Vladimir Putin dhe Emanuel Makron, biseduan për përshkallëzimin e konfliktit në rajonin...
- Advertisement -

​Nisma “Qytetarët për Parkun”, sot mban protestën e radhës për mbrojtjen nga ndërtimet abuzive të Parkut të Liqenit Artificial të Tiranës.

Kështu thuhet në një njoftim të kësaj nisme, sipas të cilës së protesta do të mbahet para kryeministrisë, ku protestuesit dhe mbështetësit e kësaj nisme do të vijojnë thirrjet ndaj Kryeministrit Rama, i cili nuk po bënë asgjë pasi Parku i Liqenit rrezikohet të shkatërrohet përfundimisht nga projektet abuzive të ndërtimeve.

- Advertisement -

“Ju kujtojmë që prej dy muajsh në mënyrë të pandërprerë protestojmë duke kundërshtuar forcërisht projektin për ndërtimin poshtë digës së Liqenit Artificial të Tiranës. Deri më tani kemi protestuar tek vendi ku po kryhet masakra mjedisore, tek Diga e Liqenit; tek Bashkia e Tiranës që ka dhënë lejen abuzive; te Gjykata Administrative e cila ka dhënë një vendim në kundërshtim me interesat e qytetarëve të Tiranës për vijimin e ndërtimit pas ndalimit të punimeve nga INUK-u; përpara Kryeministrisë e cila po hesht duke qenë bashkëfajtore për masakrën mjedisore që e pret të vetmit Park që ka Tirana dhe rrezikon të mos e ketë më”, thuhet në njoftimin e kësaj nisme.

- Advertisement -

Zaev: Mickoski vraponte pas meje që të shpallet gjendje të jashtëzakonshme

Kryeministri Zoran Zaev në lidhje me pohimet e VMRO-DPMNE-së se nuk do të votojnë në Kuvend për miratimit e gjendjeve e...

Autoritetet e Kosovës nuk e lejuan ministrin serb Sharçeviq të hyjë në vend

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e hodhi poshtë kërkesën e Ministrit të Arsimit të Serbisë, Mladen Sharçeviq për të hyrë...

Putin dhe Makron kanë bërë thirrje për ndërprerje të përleshjeve në Nagorno-Karabah

Presidentët e Rusisë dhe Francës, Vladimir Putin dhe Emanuel Makron, biseduan për përshkallëzimin e konfliktit në rajonin e diskutueshëm Nagorno-Karabah dhe u...

Moti me diell dhe vranësira mesatare

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell me vranësira mesatare, në pjesët perëndimore kohë pas kohe dukshëm i vranët me...

Gjobiten 890 persona për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse

Për mosmbajtjen e maskës janë regjistruar 890 shkelje gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e vendit. Ministria e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -