Array

Prishtinë: S'ka kifle, fajtor miu!

Must Read

Zhelinë, nxënësit bojkotojnë mësimin shkaku i shkollës se vjetër

Përderisa fëmijë të shkollave të tjera fillore sot janë ulur për herë të parë bankat shkollore, 40...

Sot nis viti i ri shkollor në vendin tonë

Sot në mbarë vendin ka filluar viti i ri shkollor 2020/2021 me një muaj vonesë për shkak...

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...
- Advertisement -

Sot, nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu në një konferencë për media informoi lidhur me një incident që ka ndodhur në një prej shkollave fillore të Prishtinës ku në njërën prej paketimeve është gjetur një mi i ngordhur.
Sejdiu shpjegoi se menjëherë pas konstatimit të këtij rasti janë vënë në funksion të gjitha mekanizmat, pasi që programi i shujtave është i rëndësishëm dhe si i tillë është i mbikëqyrur rreptësisht.
“Paralelisht është informuar inspektorati i cili ka shkuar në të gjitha pikat ku prodhohen këto kifle të kompanisë “Beni Dona” për të verifikuar situatën fitosanitare dhe për të verifikuar gjendjen e atyre furrave. Në njërën prej tyre është reaguar dhe është mbyllur menjëherë furra e kopanisë “Beni Dona” që ndodhet në lagjen Mati.
Nënkryetari Sejdiu tha se lidhur me këtë çështje do t’i drejtohemi organeve të drejtësisë si dhe shtoi se duke qenë se kompania “Beni Dona” ka pasur lidhje të vazhdueshme me pushtetin e kaluar nuk dëshirojmë të besojmë që kjo çështje që mund ta rrezikojë shëndetin publik, mund të ketë prapavijë politike.

- Advertisement -

Zhelinë, nxënësit bojkotojnë mësimin shkaku i shkollës se vjetër

Përderisa fëmijë të shkollave të tjera fillore sot janë ulur për herë të parë bankat shkollore, 40 nxënës të shkollës fillore "Luigj...

Sot nis viti i ri shkollor në vendin tonë

Sot në mbarë vendin ka filluar viti i ri shkollor 2020/2021 me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me...

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -