Array

Prishtinë: Fillojnë aktivitetet për “Ditët e Krenarisë”

Must Read

BE: Të hënën takimi në nivelin e ekspertëve mes Kosovës dhe Serbisë

Zëdhënësi i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano ka thënë se takimi i radhës...

Prej të hënën fillon pagesa etapore e pensioneve të shtatorit

Prej të hënën më 28 shtator fillon pagesa etapore e pensioneve të shtatorit. Ministria e Punës dhe...

9 të vdekur nga virusi korona! 2200 raste aktive në Maqedoninë e Veriut

9 pacientë të prekur me virusin korona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë...
- Advertisement -

Komuna e Prishtinës njofton se në bashkëpunim me shoqatat e dala nga lufta e UCK-së organizon aktivitetin “Ditët e Krenarisë” përmes së cilit do të përkujtohen dëshmorët e Komunës së Prishtinës të rënë në luftën e fundit në Kosovë.

Aktivitetet që do të shënojnë këtë organizim do të fillojnë nga sot ku në orën 17 mbahet turniri në futboll të vogël, ndërkaq nesër dita fillon me homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Velani, nderim tek shtatorja e Zahir Pajazitit ku do të ketë edhe dhurim gjaku në këtë shesh pastaj në Marec mbahet tubimi përkujtimor.

- Advertisement -

Gjatë tërë ditës po ashtu do të ketë homazhe nëpër fshatrat e Prishtinës tek varrezat e dëshmorëve ndërkaq në orën 19 në ndërtesën e re të komunës do të mbahet një akademi përkujtimore. “Ditët e Krenarisë” vazhdojnë deri më 23 prill.

- Advertisement -

BE: Të hënën takimi në nivelin e ekspertëve mes Kosovës dhe Serbisë

Zëdhënësi i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano ka thënë se takimi i radhës në nivelin e ekspertëve mes...

Prej të hënën fillon pagesa etapore e pensioneve të shtatorit

Prej të hënën më 28 shtator fillon pagesa etapore e pensioneve të shtatorit. Ministria e Punës dhe Politikës Sociale informon se pensionet ...

9 të vdekur nga virusi korona! 2200 raste aktive në Maqedoninë e Veriut

9 pacientë të prekur me virusin korona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Një 70-vjeçar nga...

Spasovski: Padi penale dhe suspendim për policin nga Manastiri që sulmoi një romë, suspendohet edhe një polic

Është ngritur padi penale kundër një polici nga Manastiri i cili dje e sulmoi brutalisht një rom në Manastir. Ai dhe një...

Drejtorët do të zgjidhen përmes konkursit! Raportet revizore do të merren seriozisht nga udhëheqësit

https://youtu.be/8E38jHJ1mUo Nëse dëshironi të jeni drejtor i ardhshëm nën ombrellën e shtetit, nga tani do të aplikoni...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -