Presidenti kroat Milanoviq me ftesë të kryeministrit Rama do të vizitojë Shqipërinë

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Presidenti i Kroacisë Zoran Milanoviq gjatë dy ditëve të ardhshme do të qëndrojë për vizitë private në Shqipëri në ftesë personale të kryeministrit Edi Rama.

Milanoviqi 56 vjeçar, i cili e ka udhëhequr qeverinë e 12-të kroate nga vitit 2011 deri në vitin 2016, një periudhë të gjatë ka qenë një ndër këshilltarët e kryeministrit Rama.

- Advertisement -

Kjo u konfirmua personalisht nga Rama në një konferencë të përbashkët për media në Tiranë, të mbajtur në fillim të nëntorit të vitit 2017, me eurokomisarin e atëhershëm të BE-së për politikën fqinjësore dhe negociata inkuadruese, Johanes Han.

“Kroacia është vend i shkëlqyeshëm që është shembull në rajon. Zoran është një mik i shkëlqyeshëm, kam kërkuar këshilla nga ai dhe do të kërkoj, ata janë gjithmonë të mirëpritur. Dua të them që ai është aq i mirë për mua sa nuk është kurrë vonë për të dhënë këshilla”, u përgjigj Rama në pyetjen e një gazetari të mediave kroate.

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -