ZGJEDHJET

Array

Prefekti i Bergamos: Ndeshja Atalanta – Valencia ishte bombë biologjike

Must Read

Testi PCR për shtetasit e Kosovës, reagoi ministri i Shëndetësisë së Kosovës

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut...

Armend Dallku ka folur pas incidentit gjatë ndeshjes mes Gjinalit dhe Prishtinës

Trajnerit të Prishtinës i është hedhur sprej në sy nga policia, pas një sherri të krijuar në...

Sela: Nuk i takon Kërçovës së Mefail Zajazit të votojnë komunistët!

Aleanca për Shqiptarët bashkë me partnerin e koalicionit Alternativën nën moton "Tash është koha" mbajti tubimin qendror...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Prefekti i Bergamos, Xhorxho Gori u dakordua me ekspertë se ndeshja Atalanta – Valensia është shkaku për shtrirjen e koronavirusit në rajonin e Lombardisë.

- Advertisement -

Atalanta e priti Valensinë më 19 shkurt në të tetën e finales së Ligës së kampionëve të UEFA-së në terren neutral në “San Siro” në Milano para 45.000 shikuesve. Atalanta fitoi me 4-1, ndërsa prefekti i Bergamos është i bindur se kjo ndeshje e ka përshpejtuar infektimin e shumë njerëzve në rajon.

“Kjo ndeshje u bë bombë biologjike. Në atë kohë nuk kishim idenë se çka na pret. Në Itali, pacienti i parë u paraqit më 23 shkurt. Dukshëm, virusi tashmë aktivisht përhapej dhe paramendoni në atë moment mbi 40.000 njerëz iu drejtuan Milanos dhe sipas të gjitha gjasave shumica prej tyre kanë qenë të infektuar. Shumë persona e ndoqën ndeshjen në grupe, pati shumë kontakte”, tha Gori, cituar nga mediumet italiane.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Armend Dallku ka folur pas incidentit gjatë ndeshjes mes Gjinalit dhe Prishtinës

Trajnerit të Prishtinës i është hedhur sprej në sy nga policia, pas një sherri të krijuar në mesin e fushës, pas përfundimit...

Sela: Nuk i takon Kërçovës së Mefail Zajazit të votojnë komunistët!

Aleanca për Shqiptarët bashkë me partnerin e koalicionit Alternativën nën moton "Tash është koha" mbajti tubimin qendror në sheshin e qytetit të...

Qeveria solli vendim për kufijtë, prej nesër PCR test për shtetasit e Kosovës, Serbisë, BeH-së dhe Malit të Zi

Qeveria e Maqedonisë së Veriut solli vendim për kufijtë. Ka miratuar propozimin e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, për çfarë prej nesër, çdo...

Protesta në Beograd, digjen tri makina policore, tentativë për hyrje në Kuvendin e Serbisë

https://youtu.be/0JpBAKYDAYM “Prej nesër do të ndalohet çdo tubim në vende publike me më shumë se 5 persona...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -