Array

Përfundoi në spital sepse luajti shumë orë me Candy Crush

Must Read

Astra Zeneka ofroi vaksinë më të lirë, qeveritë evropiane do të paguajnë dëmshpërblim për pasoja të mundshme

Qeveritë evropiane  do të paguajnë dëmshpërblim për tejkalimin  e kufirit të dakorduar me kompaninë “Astra Zeneka” për...

Samiti i liderëve të BE-së më 1 dhe 2 tetor

Liderët e Bashkimit Evropian do të mblidhen në samitin në Bruksel më 1 dhe 2 tetor, është...

Autostrada Shkup-Bllacë nuk mund të ndërpritet, Asllani: Presim kompromis mes pronarëve dhe institucioneve për çmimin

https://www.youtube.com/watch?v=e9FANss3fJ4 18 pronarë të tokave ku duhet të ndërtohen dy kilometrat e...
- Advertisement -

Candy Crush është bërë loja më e përhapur në telefonat smartphone, duke tërhequr vëmendjen e mijërave personave.
Madje një person në Kaliforni, ka paguar një çmim për pasionin që ka për këtë lojë.
29-vjeçari kalifornian përfundoi në spital me tendinën e shqyer të gishtit, pasi kishte luajtur një kohë të gjatë ‘Candy Crush Saga’, transmeton gazeta shqip.
Kur mbërriti në spital, mjekët nuk mund ta besonin që tendina e gishtit ishte thyer plotësisht, pasi djali kishte luajtur më orë të gjata, pa e kuptuar dëmin.
Sipas mjekëve që e vizituan, dëmi ishte shkaktuar nga përdorimi i telefonit smartphone për gjatë gjithë ditës, në 7-8 javët e fundit, një sforcim që mund t’i shkaktojë dëme çdo qenie njerëzore.
Tani 29- vjeçari do t’i nënshtrohet një operacioni, për ta kthyer dorën si më parë.

- Advertisement -

Astra Zeneka ofroi vaksinë më të lirë, qeveritë evropiane do të paguajnë dëmshpërblim për pasoja të mundshme

Qeveritë evropiane  do të paguajnë dëmshpërblim për tejkalimin  e kufirit të dakorduar me kompaninë “Astra Zeneka” për pasojat e mundshme  nga vaksina...

Samiti i liderëve të BE-së më 1 dhe 2 tetor

Liderët e Bashkimit Evropian do të mblidhen në samitin në Bruksel më 1 dhe 2 tetor, është konfirmuar në kabinetin e kryetarit...

Autostrada Shkup-Bllacë nuk mund të ndërpritet, Asllani: Presim kompromis mes pronarëve dhe institucioneve për çmimin

https://www.youtube.com/watch?v=e9FANss3fJ4 18 pronarë të tokave ku duhet të ndërtohen dy kilometrat e parë të autostradës Shkup –...

Estonia, Letonia dhe Lituania vendosën sanksione të reja për Bjellorusinë

Estonia, Letonia dhe Lituania sot vendosën ndalesë  udhëtimi për rreth 100 zyrtare bjellorus, duke i shtuar në listën e personave zyrtar të...

Vala e dytë e koronavirusit në Holandë brengos shumë, do të nevojiten masa të reja

Vala e dytë e koronavirusit në Holandë brengos shumë dhe do të duhet të vendosen  masa të reja kufizuese, deklaroi sot kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -