Përfaqësuesja e Kosovës (U16) mysafire e IPKO-së

МË SHUMË

“Koronavirusi”, Sllovenia e gatshme t’i mbyllë kufijtë

Për arsye të paraqitjes së koronavirusit në Itali, Sllovenia veç më është duke menduar dhe është e gatshme për...

Rexhepi në Click Plus: Koalicioni fitues do t’i jep fund politik BDI-së

Sekretari general i Alternativës, Skender Rexhepi – Zejdi, mbrëmë i ftuar në Click Plus ka folur rreth pretendimeve të...

Letra e mjekut italian që po bën xhiron e rrjetit: Një ushtri po lufton virusin mikroskopik të padukshëm

“Është shumë e trishtueshme të dish se një person vdes nga një virus apo sëmundje. Por është e rëndësishme...
- Reklama -

Përfaqësuesja U16 e Kosovës sot e ka vizituar zyrën qendrore të kompanisë IPKO me seli në Prishtinë me ftesën e kësaj të fundit pas suksesit që basketbollistët e rinj kosovar e kanë shënuar në Kampionatin Evropian, Divizioni C, i cili është zhvilluar prej 6 deri më 11 korrik në San Marino.
Me këtë rast drejtuesit e IPKO-së i kanë përgëzuar basketbollistët tanë për të arriturat në Evropianin në San Marino dhe u kanë dëshiruar suksese në të ardhmen.
Në anën tjetër sekretari i përgjithshëm i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Leart Hoxha në shenjë falënderimi për mbështetjen e vazhdueshme të IPKO-s për basketbollin kosovar në përgjithësi ia ka dhuruar një fanellë të Përfaqësueses së Kosovës.
Në anën tjetër kompania IPKO kishte përgatitur disa dhurata për basketbollistët e rinj.
IPKO ka qenë sponsor i dy Përfaqësueseve të Kosovës, U16 dhe U20 në Kampionatet gjegjëse Evropiane .
Duhet theksuar se Kosova U16 është shpallur nënkampione e Divizionit C pasi në finale u pati mposhtur nga nikoqiri, San Marino.

- Advertisement -
- Reklama -

Lajmet më të reja

“Koronavirusi”, Sllovenia e gatshme t’i mbyllë kufijtë

Për arsye të paraqitjes së koronavirusit në Itali, Sllovenia veç më është duke menduar dhe është e gatshme për...

Rexhepi në Click Plus: Koalicioni fitues do t’i jep fund politik BDI-së

Sekretari general i Alternativës, Skender Rexhepi – Zejdi, mbrëmë i ftuar në Click Plus ka folur rreth pretendimeve të Alternativës më dhe pas 12...

Letra e mjekut italian që po bën xhiron e rrjetit: Një ushtri po lufton virusin mikroskopik të padukshëm

“Është shumë e trishtueshme të dish se një person vdes nga një virus apo sëmundje. Por është e rëndësishme që të dini se frika...

Tragjedia në Rramanli, ditë zie në Kumanovë, flamujt në gjysmë shtizë

Pas tragjedisë që ndodhi në Rramanli, dje këshilli I Komunës së Kumanovës ka vendosur që dita e sotme në qytetin e Kumanvës të jetë...

Rezultati negativ! Udhëtari nga Milano nuk është i infektuar me virusin korona

Qytetari që pasditen e sotme erdhi nga Milanoja në Shkup nuk është i infektuar me virusin korona. Këtë e bëjnë të ditur nga Klinika...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com