Pendarovski: Çdo 26 korrik kujtojmë tërmetin që mori mbi 1000 jetë!

Must Read

Kuvend, nesër votohen zv/ministrat

Seanca kuvendore në të cilën do të duhet të votohen zëvendës ministrat është caktuar për nesër në...

Japonia ndihmon Kosovën me rreth 810 mijë euro

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla dhe Ambasadori Jorezident i Japonisë në Kosovë,...

Prej sot masa kufizuese shtesë në rajonin më të gjerë të Athinës

Prej sot do të hyjnë në fuqi masat e reja për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në...
- Advertisement -

Ne kemi nevojë për solidaritet dhe unitet për të kaluar çdo vështirësi me të cilën ne si shoqëri do të ndeshemi, shkroi presidenti i vendit Stevo Pendarovski duke kujtuar 26 korrikun e vitit 1963 ku Shkupi u godit nga një tërmet katastrofik.

“Çdo 26 korrik kujtojmë tërmetin e fortë të viti 1963 ku mori jetën e mbi 1000 bashkëqytetarëve tanë, mijëra u plagosën dhe shumë të tjerë humbën shtëpitë e tyre”, shkruan në llogarinë e tij në Facebook, Presidenti Stevo Pendarovski.

- Advertisement -

Ne kujtojmë solidaritetin dhe ndihmën që vinte nga e gjithë bota, shkruan më tej Pendarovski.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Kuvend, nesër votohen zv/ministrat

Seanca kuvendore në të cilën do të duhet të votohen zëvendës ministrat është caktuar për nesër në ora 11:00.

Japonia ndihmon Kosovën me rreth 810 mijë euro

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla dhe Ambasadori Jorezident i Japonisë në Kosovë, Akira Mizutani, sot nënshkruan marrëveshjen...

Prej sot masa kufizuese shtesë në rajonin më të gjerë të Athinës

Prej sot do të hyjnë në fuqi masat e reja për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në zonën e Atikës, rajoni më...

Osmani: Ka marrëveshje në Qeveri për lojërat e fatit

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani deklaroi se ka marrëveshje në Qeveri për lojërat e fatit. “Kjo çështje ishte edhe...

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla deklaroi drejtori i TAV dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -