Osmani u takua me Vuçiqin: Duam të ruajmë fqinjësinë e mirë

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, vizitën e tij të punës në Republikën e Serbisë e filloi në takim me presidentin, Aleksandar Vuçiç. Në takim, siç njoftojnë nga Kabineti i Osmanit, u shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet bilaterale midis dy vendeve, bashkëpunimin në plan rajonal dhe iniciativat rajonale, si dhe ballafaqimin me sfidat e pandemisë … Continue reading Osmani u takua me Vuçiqin: Duam të ruajmë fqinjësinë e mirë