Nxënësit e shkollave të mesme në takim me Komisionin për Sëmundje Ngjitëse për zbatimin e mësimit

Must Read

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator...
- Advertisement -

Përfaqësues të Unionit të Nxënësve të Shkollave të Mesme Komisionit për Sëmundje Ngjitëse ua kanë prezantuar raportet me gjendjen e hollësishme me Kovid-19 në shtet, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Në takim, siç theksohet, përfaqësuesit e Unionit të Nxënësve të Shkollave të Mesme i prezantuam kërkesat e nxënësve, prej të cilëve pjesa më e madhe tashmë janë në planin e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse për fillimin e vitit shkollor.

- Advertisement -

Kjo para së gjithash ishte lëndë e diskutimit është periudha e implementimit të protokolleve të caktuara, për të cilat Komisioni insistoi të implementohen në mënyrë etapore, në pajtim me gjendjen epidemiologjike në vend, informojnë nga Ministria.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe para nxënësve të shkollave të mesme e shpjegoi procesin e vendosjes dhe lirimit të masave restriktive në pajtim me të gjitha masat për parandalim mbi bazë të analizave dhe rekomandimeve profesionale të Komisionit në interes të mbrojtjes së shëndetit të fëmijëve dhe prindërve.

- Advertisement -

Në takimin e të dyja palëve u angazhuan të vazhdojnë me komunikim intensiv, me qëllim që organizimit të mirë dhe implementimit të masave për zbatimin e mësimit në vitin e ardhhsëm shkollor. Ministria e Shëndetësisë dhe Komisioni për Sëmundje Ngjitëse janë të interesuar për bashkëpunim me të gjithë faktorët, komunikimi i përbashkët vazhdon edhe më tej, qëndron në kumtesë.

- Advertisement -

LAJME 18:30

#21LiveNews

#21LiveNews 18:30 Lajmet në gjuhën shqipe | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës publikoi pamjet e fluturimit të...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës së sotme kanë protestuar para...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator më të mirë janë gjendja...

Nxënësit e Leshnicës bojkotojnë mësimin, prindërit ankohen për objektin e vjetër të shkollës

https://youtu.be/dZiC1PUySec 40 nxënës nga Leshnica e Zhelinës kanë bojkotuar mësimin edhe pse nga ministria i kanë lejuar...

Zekiri akuzon Ademin për neglizhencë, Ademi e quan provokator kujdestar ndaj BDI-së

https://youtu.be/WCkkVyQscwo “Ministria e Arsimit e mandatit të kaluar neglizhoi përgatitjet për fillim të vitit të ri shkollor,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -