Një javë para caktimit të zgjedhjeve Postat e Maqedonisë me konkurs për punësimin e 280 punëtorëve

МË SHUMË

Rezultati negativ! Udhëtari nga Milano nuk është i infektuar me virusin korona

Qytetari që pasditen e sotme erdhi nga Milanoja në Shkup nuk është i infektuar me virusin korona. Këtë e...

Pasdite erdhi nga Milano në Shkup, një person po testohet për korona në Klinikën Infektive

Një qytetar i është nënshtruar testeve për virusin korona në Klinikën Infektive në Shkup. Personi sot pasdite nga Milanoja...

Zhernovski mori pjesë në Sesionin e 43-të të këshillit për të drejtat e njeriut në Gjenevë

Thirrja për aksion, implementimi i normave ndërkombëtare në nivel nacional, përforcimi i bashkëpunimit të ndërsjelltë multilateral dhe bilateral do...
- Reklama -

Shoqata Aksionare, “Posta e Maqedonisë”, një javë para shpalljes së zgjedhjeve ka shpallur konkurs për punësimin e 280 punëtoreve nëpër të gjithë filialet e shtetit.
Konkursi është shpallur pak kohë para datës në të cilën pritet të shpërndahet Kuvendi dhe kur do të shpallen zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Në konkurs theksohet se personat e interesuar duhet të kenë të kryer së paku shkollën e mesme, dhe përvoja nuk është e rëndësishme. Rroga parashihet të jetë 18 mijë denarë neto.

Në ndërkohë, në “Postat e Maqedonisë”, 240 punonjës janë me status të pazgjidhur dhe janë duke punuar me kontrata dhe pa mundësi shfrytëzimi të shumë përfitimeve që i kanë punëtorët me status të zgjidhur.

Muaj më parë të njëjtit zhvilluan protesta duke kërkuar zgjidhjen e statusit të tyre, pasi për vite të tëra ishin duke punuar me kontrata.

Aso kohe drejtori i Postave të Maqedonisë, Ejup Rustemi deklaroi se “nuk ka shkop magjik për ti zgjidhur problemet e grumbulluara ndër vite”, përcjell INA.

- Advertisement -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Rezultati negativ! Udhëtari nga Milano nuk është i infektuar me virusin korona

Qytetari që pasditen e sotme erdhi nga Milanoja në Shkup nuk është i infektuar me virusin korona. Këtë e...

Pasdite erdhi nga Milano në Shkup, një person po testohet për korona në Klinikën Infektive

Një qytetar i është nënshtruar testeve për virusin korona në Klinikën Infektive në Shkup. Personi sot pasdite nga Milanoja ka arritur në Shkup. I...

Zhernovski mori pjesë në Sesionin e 43-të të këshillit për të drejtat e njeriut në Gjenevë

Thirrja për aksion, implementimi i normave ndërkombëtare në nivel nacional, përforcimi i bashkëpunimit të ndërsjelltë multilateral dhe bilateral do të kontribuojnë për sanksionimin e...

Selimi dhe Zejdi në “Click Plus” debatojnë për koalicionet parazgjedhore

Analisti Selim Selimi dhe Skender Rexhepi - Zejd nga Alternativa gjatë emisionit të sotëm "Click Plus" në TV21 debatuan për koaliconet parazgjedhore. "Unë po flas...

Lalla: A nuk ka punuar Valmir Aziri në Ministrinë e Kulturës? Zejdi: Valmiri le të dorëhiqet!

Analisti Arben Llalla pyeti se Valmir Aziri ka punuar në Ministrinë e Kulturës, ndërsa Zejdi tha se ai duhet të dorëhiqet. “Zotëri Valmiri duhet ose...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com