Ndërron jetë legjenda e basketbollit të Maqedonisë Bllagoja Georgievski

МË SHUMË

Rezultati negativ! Udhëtari nga Milano nuk është i infektuar me virusin korona

Qytetari që pasditen e sotme erdhi nga Milanoja në Shkup nuk është i infektuar me virusin korona. Këtë e...

Pasdite erdhi nga Milano në Shkup, një person po testohet për korona në Klinikën Infektive

Një qytetar i është nënshtruar testeve për virusin korona në Klinikën Infektive në Shkup. Personi sot pasdite nga Milanoja...

Zhernovski mori pjesë në Sesionin e 43-të të këshillit për të drejtat e njeriut në Gjenevë

Thirrja për aksion, implementimi i normave ndërkombëtare në nivel nacional, përforcimi i bashkëpunimit të ndërsjelltë multilateral dhe bilateral do...
- Reklama -

Pas një aksidenti të rëndë në lagjen Kisella Vodë – Shkup, jetë ka ndërruar legjenda e basketbollit të Maqedonisë, Bllagoja Georgievski- Bushtur.

Rruga e rrëshqitshme ka bërë që Bushtur të humbë kontrollin e makinës dhe të devijojë nga rruga për të goditur një pllakë betoni.

Kujtojmë, Georgievski është lindur në Shkup, në vitin 1950. Një periudhë të gjatë kohore ishte anëtarë i klubit të basketbollit Rabotniçki. Ka qenë pjesë edhe e reprezentacionit jugosllav, me të cilën ka arritur me sukses të fitojë edhe medaljen e kampionatit Evropian në vitin 1971.  

Georgievski kishte edhe medalje të argjend nga olimpiada e 1976-tës. Pas pavarësimit të Maqedonisë, Georgievski ishte edhe trajner i kombëtares si dhe trajner në disa ekipe vendore.

- Advertisement -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Rezultati negativ! Udhëtari nga Milano nuk është i infektuar me virusin korona

Qytetari që pasditen e sotme erdhi nga Milanoja në Shkup nuk është i infektuar me virusin korona. Këtë e...

Pasdite erdhi nga Milano në Shkup, një person po testohet për korona në Klinikën Infektive

Një qytetar i është nënshtruar testeve për virusin korona në Klinikën Infektive në Shkup. Personi sot pasdite nga Milanoja ka arritur në Shkup. I...

Zhernovski mori pjesë në Sesionin e 43-të të këshillit për të drejtat e njeriut në Gjenevë

Thirrja për aksion, implementimi i normave ndërkombëtare në nivel nacional, përforcimi i bashkëpunimit të ndërsjelltë multilateral dhe bilateral do të kontribuojnë për sanksionimin e...

Selimi dhe Zejdi në “Click Plus” debatojnë për koalicionet parazgjedhore

Analisti Selim Selimi dhe Skender Rexhepi - Zejd nga Alternativa gjatë emisionit të sotëm "Click Plus" në TV21 debatuan për koaliconet parazgjedhore. "Unë po flas...

Lalla: A nuk ka punuar Valmir Aziri në Ministrinë e Kulturës? Zejdi: Valmiri le të dorëhiqet!

Analisti Arben Llalla pyeti se Valmir Aziri ka punuar në Ministrinë e Kulturës, ndërsa Zejdi tha se ai duhet të dorëhiqet. “Zotëri Valmiri duhet ose...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com