Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 27 gradë Celsius

TË FUNDIT

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, pasdite jo-stbil me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Në disa pjesë të vendit moti do të jetë i ligë dhe me paraqitje të breshrit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 15, ndërsa ajo maksimale prej 20 deri në 27 gradë Celsius. Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa pasdite në disa pjesë të luginës mot jo-stabil, me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.